تویوتا آریستو

تویوتا آریستو؛ جذاب ژاپنی ناشناخته! (+عکس)

تویوتا آریستو؛ جذاب ژاپنی ناشناخته! (+عکس)
کدخبر : 570080

به اعتقاد نشریات معتبر و کارشناسان دنیای خودرو، آریستو یا همان نسل دوم جی اس جز موفق ترین طراحی های موجود در کارنامه این مجموعه ژاپنی است...

یکی از زیباترین محصولاتی که تا کنون توسط مجموعه تویوتا معرفی شده، خودرویی با نام آریستو است که در دیگر بازارها چندان شناخته شده نیست زیرا این نام فقط ویژه بازار ژاپن بود و نسخه بین المللی آن همان نسل دوم لکسس GS است.

توییتا

آریستو از سال 1997 تا 2005 روی خط تولید قرار داشت و در سال 2000 یک فیس لیفت را تجربه کرد. در بخش پیشرانه این سدان در حالت پایه از پیشرانه محبوب و مشهور 3 لیتری 6 سیلندر 2JZ استفاده شد و در مدل های بعدی نمونه 8 سیلندر 4 و سپس 4.3 لیتری جایگزین شد.

پیشرانه 3 لیتری برابر با 225 اسب بخار خروجی و 305 نیوتن متر گشتاور را ثبت کرد. نمونه 4 لیتری نیز 300 اسب خروجی و 420 نیوتن متر گشتاور را به یک سدان فول سایز آورد. با پیشرانه 4 لیتری، آریستو طی 5.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت رسید تا در سال 1997 عنوان سریع ترین سدان تولید انبوه جهان را به خود اختصاص دهد.

توییتا

به اعتقاد نشریات معتبر و کارشناسان دنیای خودرو، آریستو یا همان نسل دوم لکسس جی اس جز موفق ترین طراحی های موجود در کارنامه این مجموعه ژاپنی است.

خودرو از منظر ابعاد، برابر با 4806 میلیمتر در طول، 1801 میلیمتر در عرض و 1420 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2799 میلیمتر است.

تویوتا آریستو

نکته جالب دیگر در رابطه با تویوتا آریستو، به علاقه عجیب تیونرهای حرفه ای نسبت به خودروی مذکور مربوط می شود. با کمی تغییرات ظاهری بویژه تغییر ارتفاع و استفاده از رینگ های مناسب، آریستو چهره ای بسیار جذاب تر به خود می گیرد. در بخش فنی نیز زمینه برای بروزرسانی های سنگین فراهم است.
 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی