تهیه موفلک

طرز تهیه موفلک (ماهی شور) غذا خوشمزه هرمزگان مخصوص مهمانان ویژه

طرز تهیه موفلک (ماهی شور) غذا خوشمزه هرمزگان مخصوص مهمانان ویژه
کدخبر : 570460

مفلک یکی از انواع غذاهای خوشمزه و اصیل جنوبی است که طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مفلک در ادامه با ما همراه باشید.

حشوی مرغ یکی از انواع سس های سنتی و خوشمزه ایرانی است که در کنار مرغ سرو می شود

مواد لازم برای ۴ نفر

بلغور جو ۲ لیوان

ماهی شور ۱ تکه

پیاز ۱ عدد بزرگ

سیر ۲ حبه

گوجه فرنگی ۲ عدد

فلفل سبز ۲ عدد

سبزی گشنیز ۱ کاسه کوچک

فلفل قرمز، ادویه دلخواه و زردچوبه به مقدار کافی

آموزش طراحی و تحلیل مهندسی۳۰٪

 

طرز تهیه مفلک

مرحله اول

برای تهیه مفلک به روش جنوبی در ابتدای کار ماهی شور را درون یک کاسه حاوی آب قرار می دهیم تا شوری آن به حداقل برسد. در ادامه بلغور جو را درون یک قابلمه ترجیحا روحی می ریزیم و آنرا روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا بلغور را تفت می دهیم تا به رنگ قهوه ای روشن نزدیک شود. توجه داشته باشید بسته به نوع سلیقه می توانید بلغور را کمی بیشتر تفت دهید تا رنگ آن قهوه ای تیره شود. لازم به ذکر است بدانید حرارت همواره بسیار ملایم باشد.

دستور پخت موفلک

مرحله سوم

در غیر اینصورت بلغور سوخته و تلخ می شود. زمانی که بلغور به رنگ دلخواه مان رسید قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم، سپس پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم. حالا پیاز را به همراه مقداری روغن درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا قابلمه را روی حرارت گذاشته و تفت می دهیم تا سبک و شیشه‌ ای شود، سپس مقداری زردچوبه به قابلمه اضافه کرده و مجددا تفت می دهیم. در ادامه سیر و فلفل سبز را به صورت ریز خرد کرده و به قابلمه می افزاییم.

مرحله پنجم

زمانی که عطر سیر آزاد شد، سبزی گشنیز را به صورت ریز خرد کرده و به قابلمه می افزاییم و کمی تفت می دهیم تا عطر گشنیز آزاد شود. در ادامه ماهی که شوری آن به حداقل رسیده را خرد کرده و به قابلمه می‌افزاییم.

مرحله ششم

در ادامه کمی تفت می دهیم تا ماهی سرخ شود، سپس پوست گوجه فرنگی را جدا کرده و به صورت نگینی خرد می کنیم. حالا گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوجه کاملا نرم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله مقداری فلفل قرمز و ادویه دلخواه به قابلمه اضافه کرده و پس از تفت دادن دو کاسه آب به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم بجوشد تا آب اضافی درون قابلمه تبخیر شود، سپس به صورت کته دم می کنیم. نوش جان.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی