به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با موفقیت انجام شد؛

عملیات تعویض تاج چاه شماره ٣٦ خانگیران بدون حضور دکل+تصویر

عملیات تعویض تاج چاه شماره ٣٦ خانگیران بدون حضور دکل+تصویر
کدخبر : 582440

عملیات تعویض تاج چاه شماره ۳۶ خانگیران در گستره شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با رعایت تمهیدات ایمنی و بدون حضور دکل حفاری با موفقیت انجام شد.

به گزارش شماواقتصاد: مهندس علی خیرآبادی رئیس مهندسی نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با اعلام این خبر افرود: با ابتکاری که به همت متخصصان و مهندسان این شرکت و با همکاری مدیریت امور فنی نفت مناطق مرکزی ایران صورت گرفت با استفاده از پیل غلیظ برای کشتن موقت چاه و تعویض تاج چاه بدون حضور دکل حفاری با موفقیت به سرانجام رسید.
DSC_25502

وی پیرامون لزوم استفاده از این ایده یادآور شد: مشکل پیش آمده برای شیر ایمنی درون چاهی و گیر کردن آن منجر به عدم دسترسی به ستون این چاه و همچنین عدم امکان باز و بست شیرهای فوقانی و تحتانی شد و با توجه به لزوم تولیدی نمودن چاه مذکور  در زمستان سال جاری  استفاده از پیل غلیظ در سه مرحله بدون بهره گیری از دکل حفاری را در دستور کار قرار گرفت‌ که نتیجه موفقیت آمیزی را بدنبال داشت.
DSC_25926

خیرآبادی گفت: تعویض تاج چاه شماره۳۶ خانگیران، عملیاتی بی نظیر و ارزشمند است که نشانه تبحر، تخصص و اراده راسخ  کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به ویژه در بخش های مدیریت امور فنی و مدیریت عملیات می باشد که دارای قابلیت درس آموزی در رفع مشکلات مشابه می باشد.
DSC_25805

وی تصریح کرد:  این عملیات با ارائه برنامه کامل فنی و با لحاظ کلیه موارد ایمنی توسط اداره مهندسی نفت و بررسی و تایید آن توسط مدیریت های امور فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و نفت  مناطق مرکزی ایران  و با همکاری و تعامل همه جانبه واحدهای خدمات فنی(درون‌چاهی و چاه‌پیمایی)، ترابری، نگهداشت، آزمایشگاه، عملیات بهره‌برداری، پمپ تراک ملی حفاری با نظارت مستقیم مهندسی بهره برداری، اچ اس ائی و حراست صورت گرفت.پایگاه اطلاع رسانی نفت مناطق مرکزی ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: