فـولاد به کشتی سـازی رسـید

فـولاد به کشتی سـازی رسـید
کدخبر : 582579

دکتر معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان به همراه جمعی از مدیران این مجتمع عظیم تولیدی فولاد کشور عصر روز چهارشنبه 25 مرداد ماه 1402 با حضور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع صنعتی با مدیرعامل و جمعی از مدیران ایزوایکو نشست مشترکی در خصوص پتانسیل‌ها، توانمندی‌ها و طرح‌های توسعه‌ای دو شرکت برگزار کردند.

به گزارش شماواقتصاد: در جریان این نشست مشترک مدیران دو شرکت و به بحث و تبادل نظر در خصوص پتانسیل‌ها، توانمندی‌ها و طرح‌های توسعه‌ای دو مجتمع ایزوایکو و فولاد هرمزگان پرداختند.
دکتر-سلمان-ضربی

در ابتدا مدیرعامل ایزوایکو با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها، توانمندی‌ها، امکانات و تجهیزات و طرح‌های توسعه ای ایزوایکو و ابراز امیدواری از همکاری میان دو شرکت اشاره‌ای به تاریخچه احداث فولاد هرمزگان با نام فولاد ایران در زمان تاسیس مجتمع کشتی سازی با سیاست تامین فولاد مورد نیاز این شرکت کرد. و افزود همکاری میان این دو شرکت در ذات تأسیسشان بوده و بهتر است در عمل نیز اجرایی شود.

دکتر ضربی همچنین ضمن توضیحاتی درمورد روند ساخت شناورها، اشاره‌ای به ساخت سه فروند کانتینر بر اقیانوس پیمای این مجتمع کرد که علاوه بر اینکه از پیشرفته ترین کانتینربرهای دنیا محسوب میشوند به دلیل استاندارد بالای ساخت تنها کشتی‌های ساخت داخل هستنند که میتوانند در بنادر اروپا دریانوردی و تردد کنند.

IMG_4402

مدیرعامل ایزوایکو با اشاره به فضای هزار و صد هکتاری این مجتمع در سواحل خلیج فارس افزود  برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنایع پشتیبانی که در این شرکت حضور دارند، فضایی نیز تخصیص داده شده است که دیگر شرکت‌ها و صنایع نظیر فولاد می‌توانند در این فضا مستقر شوند. و با توجه به اینکه نیاز صنعت کشتی‌سازی به فولاد به‌ویژه انواع ورق‌ها و پروفیل‌ها ملموس هست و امیدوار هستیم همکاری‌ها به نحوی باشد تا دو مجموعه منتفع شوند و از خروج ارز از کشور و استان جلوگیری کنیم.
ایزوایکو

دکتر معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به توانمندی‌های این شرکت در تولید انواع تختال، گزارشی از وضعیت طرح‌های توسعه‌ای این شرکت و روند پیشرفت این طرح‌ها ارائه کرد و گفت: طرح نورد از جمله پروژه‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان است تا بتوانیم با اجرای آن، نیاز صنایع مختلف به ویژه کشتی‌سازی را برطرف کنیم. فولاد هرمزگان مصمم است طرح‌های توسعه‌ای را به دلیل شرایط استراتژیک استان هرمزگان دنبال کند و به بهره‌برداری برساند. با بهره‌برداری از این طرح‌ها طی دو تا سه سال آینده، استان هرمزگان می‌تواند به یکی از قطب‌های بزرگ تولید فولاد تبدیل شود.

وی افزود: احداث یک مرکز صنعتی خدماتی در غرب بندرعباس ضروری است که این مرکز می‌تواند به عنوان بزرگ‌ترین مرکز خدماتی جنوب کشور محسوب شود. خوشبختانه مسئولان استان هرمزگان از توسعه صنعت فولاد در این استان حمایت می‌کنند و استاندار و نمایندگان محترم نیز حمایت کامل را از طرح‌های توسعه‌ای داشته‌اند و با فولاد هرمزگان همراه بوده‌اند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان تاکید کرد: باید نشست‌های تخصصی میان دو طرف ادامه داشته باشد و بتوانیم به یک تفاهم مشترک برسیم. امیدواریم بتوانیم در این منطقه ویژه که پتانسیل‌های خوبی هم دارد، طرح‌های مشترکی را آغاز کنیم. حضور فولاد هرمزگان در عرصه توسعه استان باعث ترغیب دیگر شرکت‌ها و صنایع استان در بالادست و پایین‌دست صنعت فولاد خواهد شد که در نهایت استان، کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقویت می‌شود.

در پایان این جلسه دو طرف توافق کردند جلسات کارشناسی میان دو شرکت برای رسیدن به یک تفاهم مشترک و تداوم همکاری‌ها ادامه یابد.

 حوزه ارتباطات و امور بین الملل ایزوایکو

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: