اتومبیل های قدیمی شرکت گاز در موزه نفت پارک کردند

اتومبیل های قدیمی شرکت گاز در موزه نفت پارک کردند
کدخبر : 582989

همزمان با حضور مدیر موزه و مرکز اسناد صنعت نفت و مدیر تدارکات و خدمات کالا شرکت مهندسی و توسعه گاز ، تعدادی از اتومبیل های قدیمی این شرکت به موزه مرکز اسناد صنعت نفت اهدا شد.

به گزارش شماواقتصاد: ابوذر منصوری مدیر تدارکات و خدمات کالا شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این بازدید با بیان تحقق دستورعمل ابلاغی وزارت نفت مبنی بر شناسایی، حفظ و نمایش اقلام تاریخی در موزه‌های صنعت نفت و تاکید بر استمرار تعاملات این شرکت با موزه نفت اظهار داشت : برای دستیابی به این امر مهم در ابتدا از کارشناسان با‌تجربه انبار با توجه به ارزش و جاذبه هنری و تاریخی این اتومبیل‌ها، پیشنهاد انتقال این اموال به موزه صنعت نفت مطرح شد که این موضوع مورد موافقت و استقبال کارشناسان مرکز موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت قرار گرفت.

_PIC7586_JPG

وی افزود: با انتقال این خودروها، اکنون بخشی از تاریخ صنعت گاز در موزه نگهداری شده و در معرض دید مخاطبان گذاشته می شود.

مدیر تدارکات و خدمات کالا شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ، خودروهای انتقال یافته به موزه نفت را شامل یک دستگاه جرثقیل برند هایستر آلمان، یک دستگاه اتوبوس قدیمی، یک دستگاه کشنده یونیماک و دودستگاه لندرور برشمرد.

منصوری تصریح کرد: پس از اخذ مجوز هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران مبنی بر بلامانع بودن تحویل خودروها، نسبت به انتقال این اقلام به موزه نفت اقدام شد.

براساس این گزارش حسین شاملی مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت در بازدید از مجتمع انبارهای شهید طاهری،با بیان اینکه ارزشمند بودن و لزوم حفظ و نگهداری تاریخ صنعت نفت و گاز برای نسل‌های آینده ، اظهار داشت:مجتمع انبارهای شهید طاهری به واسطه قدمت و تاثیرگذاری در صنعت گاز از پتانسیل خوبی برای تغذیه موزه برخوردار است و می توان اقلام و اسناد دیگری را نیز از محل انبار کالاهای از رده خارج به موزه منتقل کرد.

 

 

روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه گاز

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: