۹ دلیل برای کار در شرکت‌های بزرگ

۹ دلیل برای کار در شرکت‌های بزرگ
کدخبر : 583012

در جست‌وجوی یک موقعیت شغلی مناسب ممکن است با گزینه‌های متفاوت و متنوعی روبه‌رو شوید، از کار در یک استارتاپ نوپا گرفته تا حضور در شرکتی بزرگ و توسعه‌یافته، که هر کدام تجربیاتی کاملاً متفاوت را رقم خواهند زد. اگرچه فقط خودتان هستید که می‌توانید تشخیص دهید که کار با کدام‌یک از این دو نوع شرکت با ارزش‌های شخصی، اهداف شغلی و موقعیت زندگی شما مطابقت دارد، با این حال در تمام ادوار شرکت‌های بزرگ از مقاصد ایده‌آل برای جویندگان کار محسوب می‌شده.

به گزارش شماواقتصاد: چرا باید در یک شرکت بزرگ کار کرد؟

شرکت‌های بزرگ به‌‌واسطه سرمایه بزرگ‌تر امکانات و فرصت‌های بیشتری برای کارکنان فراهم می‌آورد.  مواردی که در ادامه ذکر می‌شوند از جمله دلایل و مزایایی هستند که افراد را به کار در شرکت‌های بزرگ مشتاق می‌کند.

یادگیری مهارت‌های جدید

کار در یک شرکت بزرگ فضای بیشتری برای رشد به‌واسطه یادگیری و توسعه مهارت‌های جدید فراهم می‌کند و فرصتی را برای تجربه فرآیندها در مقیاس بزرگ پیش روی شما قرار می‌دهد، علاوه بر این در یک سیستم بزرگ شما می‌توانید تاکتیک‌ها و سیاست‌های کاری را بیاموزید و شاهد انواع ایده‌های خوب و بد باشید که قطعاً در توسعه فردی و حرفه‌ای شما موثر خواهد بود.

آشنایی با افراد متخصص

شرکت‌های بزرگ ترجیح می‌دهند با افراد حرفه‌ای و باهوش همکاری کنند تا روند کارها درست و روان پیش برود. حضور در کنار چنین افرادی این شانس را به شما می‌دهد تا از تجربیات آنها استفاده کنید و با دیدگاه‌هایشان آشنا شوید.

00

عضویت در یک جامعه بزرگ

شما با پیوستن به یک شرکت بزرگ در جامعه‌ای بزرگ هم قرار خواهید گرفت و عضوی از آن خواهید شد. در یک جامعه بزرگ ارتباطات گسترش پیدا می‌کند، در هر صورت  ملاقات و معاشرت با افراد مختلف همیشه یک مزیت شمرده می‌شود. به‌علاوه می‌توان در این جامعه با افراد هم‌فکر و هم‌عقیده ارتباط گرفت و دوستی‌های تازه‌ای را شکل داد.

مزایا و امتیازات شرکتی

شرکت‌های بزرگ‌تر معمولاً فضاها و امکانات بیشتری مثل اشتراک باشگاه ورزشی، فضای استراحت و اتاق بازی، کتابخانه، غذاخوری مرتب و... برای کارکنانش مهیا می‌کنند. در این شرکت‌ها تسهیلاتی همچون دوره‌های آموزشی و تخصصی برای ارتقای مهارت‌ها و دانش افراد نیز ترتیب داده می‌شود. از طرفی برای پیشبرد کارها، تمام ابزار و وسایل مورد نیاز کارکنان در اختیار آنها قرار می‌گیرد و احتمالاً محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

درآمد بیشتر

احتمالاً هرچه شرکت بزرگ‌تر باشد با وجود افزایش جریان‌های مالی، حقوق و مزایای بیشتری هم برای کارکنانش در نظر می‌گیرد. حضور در این شرکت‌ها فرصتی برای کسب درآمد بیشتر است که علاوه بر افزایش سطح آسایش و کیفیت زندگی، پس‌انداز حاصل از درآمد می‌تواند سرمایه‌ای برای اجرای ایده‌های شخصی‌تان باشد.

کسب اعتبار حرفه‌ای

کار در یک شرکت پیشرفته و توسعه ‌یافته به‌واسطه اسم و رسمی که دارد با خود اعتبار و احترام بیشتری برای فرد به همراه می‌آورد.

حرکت در مسیر متخصص شدن

قرارگیری در موقعیت‌های حرفه‌ای، کار در کنار افراد متخصص و حضور در یک مجموعه‌ای بزرگ و موفق پر از فرصت‌هایی طلایی برای رشد و توسعه است. در چنین شرایطی همه امکانات یک‌جا جمع شده‌اند تا به بزرگ شدن شما کمک کنند.

امنیت و ثبات شغلی

سازمان‌های بزرگ با سابقه طولانی در بحران‌ها و شرایط سخت اقتصادی مثل رکود از ثبات بیشتری برخوردارند. با وجود چنین مزیتی نیازی نیست در بحبوحه مشکلات چالش‌برانگیز نگران از دست دادن شغلتان باشید. این شرکت‌ها تجربه سالیان طولانی در مواجهه با تنش و آشفتگی را با خود دارند و تا حد امکان تلاش می‌کنند در عبور از طوفان‌های اقتصادی از کوچک شدن سازمان جلوگیری کنند، پس حقوق و مزایای شما حفظ خواهد شد.

تغییر شغل در محدوده شرکت

یکی دیگر از مزایای کار در شرکت‌های بزرگ این است که می‌توانید شغل خود را تغییر دهید و همچنان در شرکت بمانید. تجربه چالش‌های جدید برای بسیاری از افراد سازنده و هیجان‌انگیز است. چنین افرادی اگر به هر دلیلی تصمیم بگیرند که کار جدیدی داشته باشند، احتمالاً با توجه به گستردگی شرکت و همین‌طور یک سابقه کاری درخشان و بدون نیاز به به‌روزرسانی رزومه، در بخش دیگری از سازمان کار کنند.

تمام ۹ دلیلی که ذکر شد حول محور سه اصل یعنی ایجاد شبکه‌های اجتماعی، به‌دست آوردن منافع بیشتر و حرفه‌ای شدن در یک زمینه خاص شکل می‌گیرد که هر کدام پاسخگوی بخشی از نیازهای افراد برای رضایت نهایی از موقعیت شغلی است. شرکت‌های بزرگ به‌ موجب سال‌ها تجربه و آزمون‌ و خطاهای بی‌شمار به‌خوبی با این نیازها آشنا هستند. اگرچه ممکن است ورود به چنین شرکت‌هایی با سختگیری‌های بیشتری نسبت به شرکت‌ها یا استارتاپ‌های کوچک صورت گیرد اما آنچه مسلم است در این شرکت‌ها امتیازات و امکانات بیشتری برای پیشرفت و ترقی وجود دارد.

شرکت وطن‌زرین یکی از همان سازمان‌های بزرگ و باسابقه است که با ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی و همچین ارائه خدمات بازرگانی و تجارت بین‌الملل، از سال ۱۳۶۲ تا امروز موقعیت‌های شغلی فراوان و متنوعی را فراهم کرده است و به‌واسطه قدمت و گستردگی فرصت‌های مناسبی برای کسب تجربه‌های نو و امکان توسعه توانمندی‌های فردی در اختیار اعضای سازمان قرار می‌دهد.

منبع:

https://content.wisestep.com/work-big-company/

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: