مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن/صندوق سرمایه گذاری «طلای تابان تمدن» به بازار می آید

مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن/صندوق سرمایه گذاری «طلای تابان تمدن» به بازار می آید
مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن/صندوق سرمایه گذاری «طلای تابان تمدن» به بازار می آید

به گزارش شماواقتصاد: محمد شهسوارزاده، قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدن با بیان مطلب فوق تصریح کرد: یکی از اصول کلی سرمایه گذاری در بازارها تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری می‌باشد. همانطوری که میدانید سبد سرمایه‌گذاری متنوع، ریسک سرمایه گذاری شما را کاهش می دهد.

وی افزود: برای متنوع‌سازی سبد هنگامی که برنامه پس انداز و سرمایه گذاری خود را انجام می دهید، محصولاتی را که ارتباط نزدیکی با یکدیگر ندارند در سبد خود بگنجانید. یکی از این موارد سرمایه گذاری در طلا است که یک نوع دارایی شناخته شده و قابل اعتماد بین المللی است و نوسانات و ریسک کلی سبد شما را کاهش می دهد.

دیگران چه می خوانند:

قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدن  تصریح کرد: صندوق های سرمایه گذاری طلا (Gold Funds) نوعی از صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در ذخایر طلا سرمایه گذاری می کنند. این سرمایه گذاری ها معمولاً روی سکه طلا، شمش طلا و اوراق مشتقه مرتبط با آن انجام می شود. این نوع از صندوق ها یک راه حل ساده برای سرمایه گذاری در یک دارایی بدون نیاز به خرید کالا به شکل فیزیکی آن است.

محمد شهسوارزاده در خصوص مزایایی صندوق سرمایه گذاری طلا گفت: نقد شوندگی بالا یکی از مزایای  مهم سرمایه گذاری در طلا است. بطوریکه چه به صورت آنلاین و صندوق طلا سرمایه گذاری خود را انجام دهید و چه آن را به صورت فیزیکی خریداری کنید، فروش طلا کار سختی نیست.  بخصوص هنگامی که به سرعت نیازمند منابع نقد هستید، در این شرایط فروش دارایی های فیزیکی مانند خودرو یا ساختمان ممکن است یک چالش باشد اما طلا از این موضوع مستثناست و شما به راحتی می توانید برای صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلای خود، خریدار پیدا کنید.

 وی پوشش در برابر تورم را از دیگر مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا عنوان کرد و در ادامه اذعان داشت: یکی از محبوب ترین مزایای سرمایه گذاری طلا این است که به عنوان یک محصول مطمئن در نظر گرفته می‌شود. طلا از آن دسته دارایی‌هایی می‌باشد که سرمایه گذاران همیشه در زمان رکود اقتصادی به آن روی آورده اند. عملکرد آن به نوعی تمام متغیرهای کلان اقتصادی را در بر گرفته و از این لحاظ پوشش ریسک بسیار بالایی در برابر رخدادهای مختلف ایجاد می‌کند. بنابراین تصور می‌شود که به دلیل اثرات تورم افسار گسیخته، این یک پوشش برای هر کسی است که در معرض خطر از دست دادن ارزش دارایی و پول نقد است.

قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدن در ادامه گفت: طلا می تواند به عنوان یک پوشش خوب در برابر نوسانات بازار سهام عمل کند. از لحاظ تاریخی در بازارهای جهانی، زمانی که روند ارزش سهام کاهش داشته است، قیمت طلا افزایش یافته است. بنابراین، سرمایه‌گذاری در طلا از طریق صندوق‌ها احتمالاً هرگونه نوسان در سرمایه‌گذاری‌های سهام را متعادل می‌کند.

 محمد شهسوارزاده یکی از علل مهم سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری طلا را ذخیره سازی بدون مشکل و تایید اصالت طلا عنوان کرد و در ادامه گفت: سرمایه گذاری در طلای فیزیکی زمانی که صحبت از ایمنی آن به میان می آید به یک مسئله مهم تبدیل می شود. شما باید شمش های طلا، سکه ها یا جواهرات خود را در مکانی امن مانند صندوق امانات بانک یا گاو صندوق ها نگهداری کنید که همین موضوع ممکن است هزینه های برای شما ایجاد کند. این مشکلات در صندوق های سرمایه گذاری طلا رخ نمی دهد، زیرا  یک سرمایه گذاری الکترونیکی با پشتوانه طلا برای شما ایجاد شده است.

قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدن در خصوص مقایسه صندوق طلا با جوهرات و طلای فیزیکی گفت: جواهرات طلا انتخاب خوبی برای مقاصد سرمایه گذاری نیست. چون وقتی می خواهید آن را بفروشید،  ممکن است به دلیل ناخالصی ها و هزینه های ساخت جواهرات ارزش کمتری دریافت کنید  در نتیجه این باعث کاهش بازده سرمایه گذاری شما می شود در صورتیکه در صندوق های طلا کاهش ارزش از بابت ناخالصی و هزینه ساخت اتفاق نمی افتد.

وی در خصوص جریان درآمد طلا بیان کرد : سرمایه گذاری در طلا جریان ثابتی از درآمد را به شما ارائه نمی دهد. در نتیجه  طرح سرمایه گذاری و پس انداز  شما باید شامل انواع مختلفی از محصولات باشد که در مسیر رسیدن به اهداف متفاوتی هستند.

محمد شهسوارزاده با اشاره به اینکه طلا یک سرمایه گذاری نسبتا مطمئن محسوب می شود گفت : سرمایه گذاری در طلا  نیز  با برخی از ریسک های ذاتی همراه است که مهمترین ریسک آن کاهش قیمت طلا یا دلار  است.

قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدن در ادامه تصریح کرد: معمولا سرمایه گذاری در طلا ناگهانی و بشدت سودده یا زیان‌ده نمی‌شود و این عدم نوسانات در عین رشد مداوم، همراه با نقدشوندگی بالا است که طلا را برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌کند.

وی در پایان تصریح کرد: در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری در این طبقه دارایی، صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن با مدیریت تأمین سرمایه تمدن به زودی در بازار سرمایه شروع به فعالیت می نماید. کسانی که قصد سرمایه گذاری در این صندوق را دارند می توانند با مراجعه به پنل کارگزاری های خود یا کارگزاری تامین سرمایه تمدن نسبت به خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق تابان اقدام نمایند.

 

 

مدیریت ارتباطات و رسانه شرکت تامین سرمایه تمدن

مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن/صندوق سرمایه گذاری «طلای تابان تمدن» به بازار می آید

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟