جهاد آب‌رسانی با سرعت ادامه دارد/ آب‌رسانی به ۳۲ روستای استان تهران

جهاد آب‌رسانی با سرعت ادامه دارد/ آب‌رسانی به 32 روستای استان تهران
کدخبر : 583685

پروژه عظیم محرومیت‌زدایی و آب‌رسانی‌ به روستاهای استان تهران در قالب چهار مجتمع‌ جام‌کاران، صنیع‌خانی و کوثرهای غرب و جنوب غرب برای خدمات‌رسانی به 32 روستا در حال اجراست.

به گزارش شماواقتصاد: پروژه عظیم محرومیت‌زدایی و آب‌رسانی‌ به روستاهای استان تهران در قالب چهار مجتمع‌ جام‌کاران، صنیع‌خانی و کوثرهای غرب و جنوب غرب برای خدمات‌رسانی به ۳۲ روستا در حال اجراست.

این پروژه جهادی حدود ۱۸۴ هزار نفر از ساکنان روستاهای استان تهران را زیر پوشش خدمات آب‌رسانی قرار می‌دهد و به‌رغم مشکلات فراوان و محدودیت‌های اعتباری و مالی هم‌اکنون ۴۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این پروژه که توسط  قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجراست با تخصیص ۲۶۹۱ میلیارد ریال از اواخر سال ۱۴۰۰ آغاز شده و قرار است در مدت ۲.۵ سال اجرا و ۳۲ روستای استان تهران از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شود.

اعتبارات این پروژه از محل بند ۳ جدول ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰و بودجه‌های سنوات آتی تامین می‌شود.

این پروژه هم اکنون در شهرستان‌های تهران، شهریار، ملارد، رباط‌کریم و پیشوا در حال اجراست.

حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه آب شرب، ساخت۳ باب مخزن زمینی ذخیره آب به ظرفیت ۱۰هزار مترمکعب و یک باب مخزن هوایی فلزی ۱۰۰ مترمکعبی، اجرای ۳۵ کیلومتر خط انتقال، ۱۷۰ کیلومتر اصلاح شبکه توزیع، ساخت دو باب ایستگاه پمپاژ آب، نصب ۹۰۰ رشته انشعاب آب، ساخت ۳۱ حوضچه بتنی و ساخت ۵ باب ساختمان سرچاهی از جمله برخی از مهم ترین اقدامات در حال اجرای این پروژه عظیم ملی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: