مسکن | مسکن در بورس

فروش متری مسکن در بورس | تحقق شعار لاین سرعت در ساخت مسکن

فروش متری مسکن در بورس | تحقق شعار لاین سرعت در ساخت مسکن
کدخبر : 584391

تحقق فروش متری مسکن در بورس کالا منجر به توسعه پروژهای عمرانی مسکن و تسریع در روند ساخت‌وساز و تحویل پروژه‌ها خواهد شد.

به گزارش شما و اقتصاد : سید محمدرضا حبیب‌زاده معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در رابطه با ماهیت اوراق سلف موازی استاندارد، اظهار کرد: اوراق سلف موازی استاندارد مسکن قراردادی است که بر اساس آن مقدار معینی از پروژه ساختمانی با کاربری‌هایی اعم از مسکونی، اداری و تجاری بر مبنای مترمربع بر اساس مشخصات قرارداد سلف به فروش می‌رسد همچنین خریدار وجه قرارداد را به صورت نقدی به سازنده مسکن پرداخت می‌کند و سازنده مسکن متعهد می‌شود در سررسید مشخص، مسکن را ساخته و به خریدار تحویل دهد.

وی در رابطه با نحوه خرید مسکن به واسطه اوراق سلف موازی استاندارد، گفت: هر شخصی که کد سهامداری داشته باشد می‌تواند نسبت به این امر از طریق کارگزاری‌های بورس کالا اقدام کند و از مزایای این اوراق بهره‌مند شود .

معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در خصوص مزایای اوراق موازی سلف استاندارد، بیان کرد: اوراق سلف موازی استاندارد مسکن از قابلیت نقدشوندگی بالا به سبب وجود متعهد پذیره‌‎نویسی و بازارگردان در مشخصات قرارداد برخوردار است. همچنین مشخصات پروژه و ارکان در امیدنامه اوراق به طور کامل در بورس کالا منتشر می شود.

حبیب‌زاده در ادامه تاکید کرد: تحقق فروش متری مسکن در بورس کالا منجر به توسعه پروژهای عمرانی مسکن و تسریع در روند ساخت‌وساز و تحویل پروژه‌ها خواهد شد.

معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در پایان در رابطه با اقدامات سازمان بورس به منظور بهره‌گیری بهتر سرمایه‌گذاران از ابزارهای تامین مالی، گفت: ایجاد فرصتی مناسب برای معرفی ابزارهای تامین مالی از طریق بازار سرمایه به سرمایه‌گذاران می‌تواند راهگشا و تنظیم کننده مکانیزم خرید و فروش مسکن باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: