خودرو | خودروهای وارداتی

شیوه تحویل خودروهای وارداتی چگونه خواهد بود؟

شیوه تحویل خودروهای وارداتی چگونه خواهد بود؟
کدخبر : 585763

صبح امروز در حاشیه بیست و هفتمین مراسم روز ملی صادرات که در محل اجلاس سران برگزار شد، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، در جمع خبرنگاران گفت: تحویل خودرو‌های وارداتی به افرادی که در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده بودند آغاز شده و این هفته نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش شما واقتصاد : در حاشیه مراسم روز ملی صادرات سوال اکثر خبرنگاران درباره تحویل خودروهای وارداتی و موبایل‌های بیش از ۶۰۰ دلار بود. خودرو و موبایل‌های با کیفیتی که امروز دغدغه مردم هستند و به‌رغم افزایش قیمت ارز ، اما مردم همچنان ترجیح می‌دهند برای خودرو و موبایل خارجی هزینه کنند تا داخلی.

 صبح امروز در حاشیه بیست و هفتمین مراسم روز ملی صادرات که در محل اجلاس سران برگزار شد، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، در جمع خبرنگاران گفت: تحویل خودرو‌های وارداتی به افرادی که در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده بودند آغاز شده و این هفته نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: هفته گذشته ۲۰۰۰ خودرو در سامانه عرضه شد و این هفته نیز ۲۰۰۰ خودروی دیگر عرضه خواهد شد؛ نکته اصلی این است افرادی که در سامانه خودرو انتخاب می‌کنند به صورت رزرو است و پس از ثبت سفارش خودرو به آن‌ها تحویل داده می‌شود که مدتی زمان می‌برد. پس از ثبت‌نام در سامانه و واریز وجه علی‌الحساب که تائید آن توسط پیامک اعلام خواهد شد، ما فایل را برای شرکت وارد‌کننده می‌فرستیم تا روال ثبت سفارش آغاز شود؛ سپس پس از اعلام قطعی قیمت شرکت‌ها ظرف مدت یک ماه می‌توانند دعوتنامه را بفرستند و کل مبلغ را دریافت کنند و حداکثر پس از یک ماه از تکمیل وجه خودرو را تحویل خریدار دهند.

ضیغمی تصریح کرد: امیدواریم مطابق تعهدی که دادیم خودرو ۳۱ هزار نفری که در سامانه ثبت نام کرده‌اند را تا دی ماه تحویل دهیم ضمن آنکه روال واردات همچنان ادامه خواهد داشت. در مورد خودرو‌های برقی نیز واردات آن از ماه آینده آغاز خواهد شد و اولویت با تاکسیرانی است پس از آن به صورت عمومی خریداران می‌توانند اقدام به خرید آن کنند.

 

تعداد تحویل خودرو‌های وارداتی

رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص میزان واردات خودرو‌ها گفت: میزان واردات خودرو بسته به شرایط شرکت‌ها است که تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار عدد درخواست داشته‌اند، اما ما پیش‌بینی ۶۰ هزار خودرو را داریم ما تاکنون ۲۰۰ میلیون یورو ارز تخصیص دادیم و امیدواریم روند تخصیص ارز سرعت بیشتری بگیرد.

ضیغمی ادامه داد: ارز صادرات خشکبار نیز مانند ارز صادرات محصولات غیر، می‌تواند برای واردات خودرو و قطعات خودرو استفاده شود و همچنین می‌توان برای واردات موبایل‌های بیش از ۶۰۰ دلار نیز از آن استفاده کرد.

وی با اشاره به صادرات غیر نفتی در شش ماه اول سال گفت: کاهش ارزش جهانی محصولات پتروشیمی و نفتی سبب شد باوجود رشد بسیار خوب صادرات به لحاظ وزنی، اما از نظر ارزش کاهش داشته باشیم؛ در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۲۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات ثبت شده که نسبت به همین زمان در سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیون دلار کاهش داشته است در صورتی که اگر روند صادرات مطابق با ارزش صادرات سال گذشته پیش می‌رفت صادرات امسال به لحاظ ارزشی بیش از رقم مذکور بود.

ضیغمی در پایان خاطرنشان کرد: در ماه ششم وضعیت صادرات نسبت به ماه‌های قبل بهتر شد و اگر همین روند ادامه پیدا کند صادرات غیرنفتی نسبت به سال گذشته افزایش یابد هرچند عوامل منطقه‌ای و مباحثی که در خصوص عوارض صادرات در داخل تعیین می‌شود بر روی صادرات تاثیرگذار است. اما امیدواریم با اصلاحاتی که صورت می‌گیرد و بهره‌گیری از مشوق‌ها به رکورد صادرات سال گذشته برسیم و حتی افزایش داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: