مالیات | پرداخت مالیات

فوری: پرداخت مالیات قسطی شد | جزییات بیشتر

فوری: پرداخت مالیات قسطی شد | جزییات بیشتر
کدخبر : 585821

مالیات یک نوع درآمد دولتی است که از افراد و شرکت‌ها به منظور تأمین منابع مالی برای دولت جمع‌آوری می‌شود. از طرف دیگر حداکثر تفویض اختیار زمان تقسیط بدهی برای مالیات های ابزاری موضوع قانون مالیاتهای مستقیم یک سال و مالیات و عوارض ابزاری موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده یک سال تعیین می‌گردد.

به گزارش شما و اقتصاد : مالیات یک نوع درآمد دولتی است که از افراد و شرکت‌ها به منظور تأمین منابع مالی برای دولت جمع‌آوری می‌شود. این وجوه معمولاً بر اساس درآمد و دارایی‌های مالی مشمول مالیات محاسبه می‌شوند. مالیات به دولت کمک می‌کند تا خدمات عمومی مانند زیرساخت‌ها، آموزش، بهداشت، امنیت، و خدمات اجتماعی را ارائه دهد. انواع مختلف مالیات شامل مالیات درآمدی، مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر مصارف)، مالیات بر میراث و مالکیت، و مالیات بر سود شرکت‌ها می‌شوند.

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای، تفویض اختیار تقسیط بدهی و نحوه بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

 

در بخشنامه ابلاغی «سید محمدهادی سبحانیان» رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: در اجرای مواد ۱۶۷ و ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ ضمن تاکید بر اهمیت وصول نقدی و بموقع مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده و بمنظور تکریم مودیان محترم مالیاتی و تسهیل و تسریع در فرایند قطعیت و وصول بدهی مودیان، شرایط و نحوه بخشودگی جرایم قابل بخشش و تقسیط بدهی با رعایت مقررات مواد مذکور و سایر مقررات مربوط به مدیران کل امور مالیاتی تفویض می شود.

 

در بخشی دیگری از این بخشنامه آمده است: حداکثر تفویض اختیار زمان تقسیط بدهی، از تاریخ ابلاغ بدهی قطعی سال/دوره مربوط برای مالیاتهای مستقیم به مدت سه سال و برای مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده یک سال تعیین می‌گردد.

 

از طرف دیگر حداکثر تفویض اختیار زمان تقسیط بدهی برای مالیات های ابزاری موضوع قانون مالیاتهای مستقیم یک سال و مالیات و عوارض ابزاری موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده یک سال تعیین می‌گردد.

 

این بخشنامه در ۱۹ بند تهیه و ۳۰ مهرماه جهت اجرا به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: