توافق‌ بزرگ برای تامین مالی صنایع کوچک

توافق‌ بزرگ برای تامین مالی صنایع کوچک
کدخبر : 585851

صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، شرکت سککوک و گروه مدیریت زنجیره تامین آمادگران توافق‌نامه سه‌جانبه‌ای را به منظور ایجاد اکوسیستم کسب و کار به کسب و کار و ارائه خدمات تامین مالی زنجیره تامین برای صنایع تحت پوشش صندوق امضا کردند.

به گزارش شماواقتصاد: براساس این توافق‌نامه، سه طرف همکاری‌هایی را به منظور بهینه‌سازی استفاده از منابع مالی به ویژه خرید اعتباری، ارائه خدمات تأمین مالی زنجیره تأمین، تسهیل تأمین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، هدایت روشمند منابع مالی به سمت چرخه‌های تولیدی برای صنایع کوچک تحت پوشش ضمانت‌نامه‌های صندوق اعم از حقیقی و حقوقی بر بستر پلتفرم تأمین مالی زنجیره تأمین و با هدف ارتقاء تولید آغاز خواهند کرد.

صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک براساس این توافق‌نامه مسئولیت ارائه ضمانت‌نامه برای تأمین مالی صنایع کوچک عضو پلتفرم، در قالب تضمین خرید اعتباری، تضمین تسهیلات شبکه بانکی و ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری را بر عهده خواهد داشت.

شرکت سککوک نیز وظیفه تأمین زیرساخت نرم‌افزاری و پلتفرم مورد نیاز برای ارائه خدمات خرید و فروش اعتباری و گردش اعتبار در زنجیره‌های تأمین با پشتوانه ضمانت‌نامه‌های صادره از سوی صندوق و اعتبار تخصیص داده شده از سوی فروشندگان و یا بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری از طریق ابزارهای پرداخت و ابزارهای اعتباری تعریف شده در قانون تجارت نظیر برات را برعهده خواهد داشت.

بر این اساس اعتبارات تخصیصی امکان گردش بین صنایع کوچک عضو پلتفرم را خواهند داشت و همچنین این صنایع اعتبار تخصیصی را صرفاً در راستای تولید مصرف نموده و امکان مصرف آن را در خارج از پلتفرم مزبور نخواهند داشت.بازاریابی، شناسایی و معرفی زنجیره‌های تأمین مرتبط با صنایع کوچک و ارائه خدمات مشاوره و بازاریابی و راهنمایی این صنایع و معرفی آنها به منظور بهره‌برداری از خدمات نیز بر عهده گروه مدیریت زنجیره تامین آمادگران خواهد بود.

توافق سه‌جانبه چگونه شکل گرفت؟

بر این اساس شرکت سکوی کسب و کار الکترونیک با استفاده از تجارب مختلف در حوزه بانکداری و پرداخت، ایجاد و اجرای اکوسیستم‌های کسب و کار به کسب و کار در مجموعه‌های بزرگ کشور بر بستر فناوری اطلاعات و گروه مدیریت زنجیره تامین آمادگران متخصص در ارایه خدمات لجستیکی آموزشی و مشاوره‌ای در حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تأمین، آمادگی خود را جهت همکاری به منظور تحقق اهداف صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک بر بستر سامانه کشوری کسب و کار سککوک را اعلام کردند.

بنابراین با توجه به چشم انداز و مأموریت متعالی طرف‌ها و با هدف خلق ارزش‌های نو برای مشتریان و سایر ذی‌نفعان صنایع کشور، طرف‌های توافق‌نامه به منظور بهره‌گیری حداکثری از بستر فناوری اطلاعات و بر پایه تجربه داخلی و بین‌المللی این توافق‌نامه را امضا کردند.

 

آرمان ملی آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: