بازار طلا | قیمت طلا و سکه

(قیمت طلا و سکه) پیش بینی قیمت طلا وسکه | منتظر شقوط باشیم یا صعود؟

(قیمت طلا و سکه) پیش بینی قیمت طلا وسکه | منتظر شقوط باشیم یا صعود؟
کدخبر : 586027

یک کارشناس بازار طلا با بیان اینکه در روند طبیعی ممکن است هر مثقال طلا روی عدد ۱۱ میلیون تومان تثبیت شود تخلیه حباب سکه را غیرممکن دانست.

به گزارش شما واقتصاد : عباداله محمدولی، کارشناس بازار طلا درباره وضعیت بازار طلا و سکه به اقتصاد آنلاین گفت: در ۲۰ روز اخیر به دلیل بحرانی که در فلسطین شکل گرفت در بازار شاهد روند افزایشی بودیم پس از سه چهار روز اول با کنترل این روند مجدداً قیمت‌ها کاهشی شد.

وی افزود: هر مثقال طلا حدوداً در ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شده بود اما از روز دوشنبه این هفته با توجه به خبرهایی که حول محور غزه و اظهارنظرهای سیاسی بود مجدداً قیمت طلا ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان افزایش یافت.

این فعال بازار طلا با بیان اینکه نوسانات بازار طلا تحت تأثیر خبرهای غزه و اسرائیل بود، اظهار داشت: در این مدت انس جهانی نیز روند افزایشی داشت و از ۱۸۶۰ دلار به حدود ۱۹۸۰ دلار رسید، انتظار این بود مرز ۲۰۰۰ هزار دلار را نیز بشکند اما این اتفاق رخ نداد و قیمت انس جهانی هم۲۰ دلار کاهش یافت.

محمدولی در پیش‌بینی از قیمت طلا و سکه نیز گفت: با توجه شرایط موجود هفته آینده بازار همین روند قیمت را خواهد داشت، احتمال دارد هر مثقال طلا به ۱۱ میلیون تومان نزدیک شود.

وی اضافه کرد: با توجه به نزدیکی پایان سال میلادی حجمی از تقاضا وارد بازار می‌شود و ما شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود. قیمت انس جهانی در همین حدود ۱۹۷۰ باقی می‌ماند اما احتمال دارد در بالاترین قیمت به ۲۰۲۰ دلار نیز برسد. در بازار طلای داخلی هر مثقال طلای ۱۷ عیار حدود ۱۱ میلیون تومان خواهد شد.

به گفته این کارشناس این پیش‌بینی برای زمانی است که بازار روند طبیعی خود را طی کند و با تغییر سینگال‌های مختلف، چه مثبت چه منفی، ممکن است بازار روند دیگری را در پیش گیرد.

محمدولی درباره اینکه احتمال دارد قیمت طلا با توجه به تورم کنونی جهش چشمگیری داشته باشد نیز اظهار داشت: هر چیزی که اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کنند قرار نیست در بازار اتفاق بیفتد، به نظر من مدیریت هر چند در گذشته ضعیف عمل کرده است اما به دنبال این است که بازار را کنترل کند و بازارسازها وارد نشوند بنابراین اگر تقاضایی که ممکن است در آینده ایجاد شود پاسخ داده نشود و به نوعی بازار از عرضه خالی باشد این احتمال افزایش قیمت ممکن است رخ دهد اما به عقیده من تقاضا نیز کنترل خواهد شد.

این فعال بازار طلا در پایان درباره حباب بالای سکه نیز گفت: حباب باید روزی بشکند، وجود این حباب ریسک است اما فکر می‌کنم این حباب فعلا همراه سکه در بازار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: