قیمت برنج | قیمت برنج ایرانی

(برنج) کاهش ۴۰ درصدی قیمت برنج ایرانی | قیمت جدید برنج خارجی اعلام شد

(برنج) کاهش ۴۰ درصدی قیمت برنج ایرانی | قیمت جدید برنج خارجی اعلام شد
کدخبر : 586050

تغییرات قیمت برنج ایرانی و خارجی را در این گزارش ببینید قیمت جدید برنج ایرانی و هنوی اعلام شد.

به گزارش شما و اقتصاد : قیمت برنج همچنان در حال کاهش است برنج یکی از مهمترین غلات مصرفی در سراسر جهان است و در بسیاری از کشورها به عنوان غذای اصلی مردم محسوب می‌شود به همین دلیل قیمت برنج مورد توجه است. با وجود اینکه بسیاری از کشورها توانایی تولید برنج را دارند، اما همچنان واردات برنج از کشورهای دیگر برای تامین نیازهای داخلی انجام می‌شود که در قیمت برنج تاثیر دارد.

 

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: قیمت برنج ایرانی در فصل تولید حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

 

رضا کنگری با بیان اینکه کمبود برنج در بازار نداریم، گفت: قیمت برنج ایرانی به دلیل اینکه در فصل تولید آن بودیم ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است. همچنین به دلیل اینکه برنج ایرانی در بازار زیاد است واردات برنج خارجی نیز ممنوع اعلام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه قیمت‌ها ثابت است و تغییری نکرده، اظهار کرد: شرکت بازرگانی دولتی برنج هندی۱۱۲۱ را به قیمت ۳۳ هزار تومان به دست بنکداری‌ها می رساند و به قیمت ۳۴ هزار تومان در میان عمده‌فروشی‌ها توزیع می‌شود. این برنج در نهایت با قیمت ۳۵ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان نهایی می‌رسد.

 

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اضافه کرد: قیمت عمده فروشی برنج ایرانی نیز از کیلویی ۴۰ هزار تومان تا ۹۵ هزار تومان است که این برنج ها با اعمال سود ۱۵ تا ۲۰ درصدی در خرده فروشی‌ها توزیع می‌شود.

 

وی در پایان گفت: برنج خارجی هندی و پاکستانی و ... نیز با قیمت‌های عمده فروشی ۳۳ تا ۵۹ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: