بازنشستگان | وام ازدواج

بازنشستگان| پرداخت وام ازدواج ۳۵ میلیونی به فرزندان این بازنشسته‌ها

بازنشستگان| پرداخت وام ازدواج ۳۵ میلیونی به فرزندان این بازنشسته‌ها
کدخبر : 586208

با توجه به سوالات بازنشستگان در خصوص پرداخت ۲۰۰۰ فقره تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری به مبلغ ۳۵ میلیون تومان، متقاضیان این تسهیلات، براساس «مجموع وام‌های دریافتی از سایر تسهیلات صندوق» و «میزان حقوق دریافتی» اولویت‌بندی شده‌اند.

به گزارش شما و اقتصاد : وام ازدواج کمک هزینه برای شروع یک زندگی برای جوانان است.با توجه به تورم حاکم وام ازدواج کمک شایانی به زوج ها میکند در این میان بازنشستگان در کشور همیشه دغدغه آن را دارند که با حقوق ناچیزی که دریافت می کنند بتوانند هزینه ها و آتیه فرزندان خود را تامین کنند. در این میان همیشه نیم نگاهی به تسهیلات صندوق بازنشستگی ها دارند و به دنبال بهره بردن از تسهیلات برای کمک به فرزندان خود هستند. یکی از این تسهیلات کمک هزینه ازدواج یا همان وام ازدواج است.اداره کل فرهنگی و اجتماعی این صندوق در پاسخ به سوالات بازنشستگان اعلام کرد: وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری شامل فرزندانی است که عقدنامه آنها در بازه زمانی اول فروردین ماه ۱۳۹۸ (۱۳۹۸/۱/۱) تاکنون ثبت شده و حداقل یک بار در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق ثبت نام کرده باشند.

پس از احراز شرایط دوره زمانی عقدنامه فرزند بازنشسته متقاضی، واجدین شرایط براساس مجموع وام‌های دریافتی از سایر تسهیلات این صندوق و میزان حقوق دریافتی (از کمترین حقوق به بیشترین حقوق) اولویت‌بندی شده‌اند.

برهمین اساس، پس از تامین اعتبار از سوی بانک عامل، این تسهیلات به تدریج طی ماه‌های آتی به حساب حقوقی متقاضیان واجد شرایط واریز خواهد شد.

 صندوق بازنشستگی کشوری همچنین اعلام کرد که پس از پیگیری‌های انجام شده برای آغاز فرآیند پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان، ۲۰۰۰ فقره تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری به مبلغ ۳۵ میلیون تومان در «نوبت اول» پرداخت شد و نوبت‌های بعدی در ماه های آتی پرداخت خواهد شد.

فردا حساب بانکی این افراد شارژ می شود

این تسهیلات با کارمزد سالانه ۴درصد و اقساط ۳۶ ماهه به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: