محصولات سایپا | شرکت سایپا

اخبار خودرو| افزایش قیمت محصولات سایپا دردسر ساز شد | قوه قضائیه وارد ماجرا شد

اخبار خودرو| افزایش قیمت محصولات سایپا دردسر ساز شد | قوه قضائیه وارد ماجرا شد
کدخبر : 586527

متقاضیان محصولات شرکت سایپا بخاطر افزایش قیمت مداوم خودرو این شرکت دست به دامن قوه قضائیه شدند.

به گزارش شما و اقتصاد : محصولات سایپا به تازگی قیمت گذاری جدید شده اند. محصولات سایپا از نظر ظاهری به همه ثلایق نزدیک است.بعضی از محصولات سایپا با استاندارد ۸۵ گانه به روز شده اند.در ادامه گلایه متقاضیان محصولات سایپا را ببینید.

 افزایش قیمت خودروهای داخلی در چند مدت اخیر باعث اعتراض خریداران خودرو شده است. از طرفی خودروسازان بر این باور هستند که به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، حق درخواست افزایش خودرو را دارند، زیرا در غیر این صورت تولید خودرو چیزی جز ضرر برایشان نخواهد داشت.

 

متقاضیان خرید خودرو ضمن گلایه از افزایش چندین باره قیمت ساینا از ابتدای امسال، از قوه قضاییه خواسته‌اند به تخلفات شرکت سایپا نظیر افزایش مداوم قیمت‌ها و تاخیر طولانی در تحویل خودرو، ورود کند.

مخاطبان خبرگزاری با ثبت پویشی با عنوان «مطالبه ورود قوه قضاییه به تخلفات خودروسازان به خصوص سایپا» عنوان کردند که متاسفانه چند سال است که شرکت‌های خودروسازی با تخلفات خود موجب سلب اعتماد و تضییع حقوق مشتریان شده‌اند و این در حالی است که رسیدگی به این تخلفات انجام نمی‌شود.

 

برخی افراد عنوان کرده‌اند که از جمله تخلفات خودروسازان کیفیت پایین محصولات، تاخیر طولانی در تحویل خودرو، بی‌توجهی به قیمت‌های مصوب شورای رقابت و افزایش مداوم قیمت‌ها، انبار کردن خودروها جهت کاهش عرضه و افزایش قیمت است.

افزایش چندین باره قیمت ساینا از ابتدای امسال

مخاطبان همچنین با اشاره به افزایش قیمت خودروهای سایپا بدون داشتن مجوز، عنوان کرده‌اند که شرکت سایپا قیمت ساینا را از ابتدای امسال تاکنون چند بار افزایش داده‌ و این در حالی است که شورای رقابت فقط یک بار در ابتدای امسال قیمت این خودرو را افزایش داده است که افزایش قیمت این خودرو توسط شورای رقابت نیز رقم بالایی و به میزان ۴۲ درصد بود.

براین اساس مخاطبان از قوه قضاییه، شورای رقابت و سازمان حمایت خواسته‌اند تا به تخلفات خودروسازان رسیدگی کنند و به آنها اجازه داده نشود تا حقوق مصرف‌کنندگان را تضییع کنند.

‌شورای رقابت در فروردین ماه امسال قیمت پایه (کارخانه ای) خودرو ساینا اس، را با ۴۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل ۲.۰۸۱.۳۳۱.۴۶۰ ریال تعیین کرد اما این خودروساز قیمت کارخانه‌ای این خودرو را در آبان‌ماه امسال با عنوان ساینا اس (استانداردهای ۸۵ گانه) ۲.۷۸۸.۴۴۵.۱۳۲ ریال و قیمت مصرف‌کننده این خودرو را ۳.۳۰۴.۹۰۰.۰۰۰ ریال اعلام کرده است.

براین اساس از فروردین‌ امسال تاکنون بدون صدور هیچ مصوبه قانونی از سوی شورای رقابت، قیمت پایه ساینا اس‌ نزدیک به ۷۰ میلیون تومان گران شده است

‌قیمت مصرف‌کننده خودرو با اضافه شدن ۶ درصد ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۲.۵ درصد مالیات هوای پاک، یک درصد مالیات ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده و یک درصد مالیات شماره‌گذاری، هزینه بیمه شخص ثالث و غیره به قیمت پایه یا همان قیمت کارخانه‌ای محاسبه می‌شود

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: