قیمت گوشت قرمز | گوشت قرمز

قیمت گوشت روند نزولی را پیش گرفت | قیمت گوشت قرمز ریخت

قیمت گوشت روند نزولی را پیش گرفت | قیمت گوشت قرمز ریخت
کدخبر : 586614

توزیع گوشت وارداتی باعث شد تا قیمت گوش روند نزولی را طی کند. پیمان پاک افزود : بنابر برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال واردات گوشت ادامه دارد.

به گزارش شما واقتصاد : قیمت گوشت قرمز به عنوان یکی از مهمترین مواد غذایی در بازار، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. این عوامل شامل عوامل داخلی و خارجی هستند. عوامل داخلی شامل تقاضا و عرضه در بازار داخلی، هزینه‌های تولید و نگهداری دام، هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های بسته‌بندی محصولات گوشتی هستند.

اجرای طرح قراردادی تولید همزمان با افزایش واردات گوشت قرمز موجب شده قیمت این کالا در بازار کاهش یابد و طبق گفته های قائم مقام وزیر جهادکشاورزی، قرار است ارزان شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در مورد اینکه واردات گوشت قرمز تا کی ادامه دارد؟ گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته، واردات گوشت قرمز در راستای تنظیم بازار و تامین کسری نیاز داخل تا پایان سال ادامه دارد.

علیرضا پیمان پاک گفت: روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

به گفته او، بنابر برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال واردات گوشت به منظور رفع کسری نیاز داخل انجام می‌شود.

پیمان پاک با بیان اینکه تمرکز اصلی حمایت از تولید داخل است، افزود: برآوردها حاکی از آن است که در بهار سال آینده گوشت به وفور در کشور وجود دارد به طوریکه دیگر نیازی به واردات نداریم.

قائم مقام وزیر جهاد نرخ کنونی هرکیلو لاشه وارداتی در میادین را ۲۸۰ هزارتومان و گوشت قطعه بندی را ۳۱۶ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با توزیع گسترده گوشت وارداتی در بازار، نرخ گوشت داخلی کاهش یافته است.

او گفت: با توجه به استمرار روند واردات، مشکل خاصی در تامین و توزیع گوشت قرمز نداریم و همواره با تامین گسترده نهاده دامی به دنبال خودکفایی گوشت قرمز در داخل هستیم.

پیش از این، رئیس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه فعلا واردات گوشت قرمز ادامه دارد، به «حیات» گفته بود: سازمان جهاد کشاورزی با دوراندیشی برای تنظیم بازار اقدام به واردات گوسفند پرواری و گوشت منجمد کرده است. بیشتر حجم گوشت منجمد ذخیره سازی می شود تا در شب عید برای حفظ تعادل قیمت ها به بازار عرضه شود. این در حالی است که واردات گوسفند و گوساله پرواری نیز ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: