معاون وزیر راه و شهرسازی:

تخصیص اعتبار در دولت سیزدهم ریل را به کردستان رساند

تخصیص اعتبار در دولت سیزدهم ریل را به کردستان رساند
کدخبر : 586654

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث بیش از ۳۰ درصد از مسیر ریلی همدان-سنندج از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ در دولت سیزدهم صورت گرفته است و با اختصاص 1200 میلیارد تومان اعتبار در سفر سال گذشته رییس جمهور عملیات اجرایی مسیر تکمیل و این پروژه به بهره برداری رسید.

به گزارش شماواقتصاد: خیراله خادمی با اشاره به اولویت بندی ساخت خطوط ریلی در کشور اظهار داشت: ساخت راه آهن تهران-همدان-سنندج به طول 420 کیلومتر اواخر سال 1385 آغاز شد و قطعات 1 و 3 همدان-سنندج و چندی بعد قطعه 4 پروژه تهران-همدان کلنگ زنی و آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با اولویت بندی اجرایی ساخت حدفاصل تهران تا همدان به طول 270 کیلومتر از سال 90 تا 96 به عنوان اولویت اول انجام شد.

وی ادامه داد: بخش هایی از عملیات اجرایی محدوده همدان تا سنندج نیز انجام شد و از سال 85 تا 1400 پیشرفت فیزیک پروژه با توجه به محدودیت منابع اعتباری به 70 درصد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی اجرای بیشترین حجم عملیات اجرایی این مسیر ریلی در دولت سیزدهم را نشان از عزم جدی برای تکمیل این پروژه اعلام کرد و افزود:‌ پایان دولت گذشته صرفا عملیات نصب خط به ایستگاه سنندج رسید و بخش اعظم عملیات شامل احداث سه دستگاه ایستگاه بین راهی، ایستگاه سنندج با احتساب محوطه سازی ها، پلان خطوط، دپو لوکوموتیو، درزین خانه، ساختمان های پلیس و ... احداث و تکمیل احداث تقاطع‌های غیر همسطح ، آسفالت و ایمن سازی آنها، اجرای فیبر نوری، سیستم های ارتباطی و انتقال دیتا و رادیویی، نصب خطوط ایستگاهی، بالاست ریزی بالاست ریزی پوش دوم‌ و نهایی کل مسیر، رلواژ اول و دوم و نهایی کل مسیر در دو سال گذشته انجام شد و به مرحله بهره برداری رسید.

وی اختصاص 1200 میلیارد تومان در سفر سال گذشته رییس جمهور به این استان را موجب تسریع در عملیات اجرایی دانست و اعلام کرد: راه آهن همدان-سنندج در دولت گذشته به دلیل انباشت مطالبات پیمانکاران و مشاورین متوقف شد و با تزریق اعتبار تخصیص یافته در سفر استانی به صورت 100 درصدی این پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.
مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: