اخبار خودرو| متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند | اطلاعیه جدید سامانه یکپارچ

اخبار خودرو| متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند | اطلاعیه جدید سامانه یکپارچ
اخبار خودرو| متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند | اطلاعیه جدید سامانه یکپارچ

به گزارش شما و اقتصاد : خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه عرضه میشوند. زمان ثبت نام برای خودروهای وارداتی در همین سامانه اعلام میشود.در همین سامانه خودروهای وارداتی دست دوم نیز عرضه میشوند برای اطلاعات بیشتر این گزارش را مطالعه کنید.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام‌کنندگان قبلی می‌باشد.

دیگران چه می خوانند:

الف- خودروهای دارای نرخ قطعی در مبادی ورودی:​ 

جدول شماره ۱: نرخ فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: دستگاه / ریال

 

ردیف   نام شرکت        نشان تجاری     مدل     قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی

۱        ماموت خودرو    Jeta   VS۷     ۲۰،۲۲۵،۰۰۰،۰۰۰

۲        کوشا خودرو     KIA     Sonet ۱۷،۴۷۳،۰۰۰،۰۰۰

۳        پارس خودرو     Zotye DL۵     ۸،۲۶۵،۰۰۰،۰۰۰

۴        ماموت خودرو    Jeta   VS۵     ۱۶،۹۵۷،۰۰۰،۰۰۰

تبصره: نرخ مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد.

ب- خودروهای دارای نرخ علی الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد نرخ فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: دستگاه/ریال

ردیف   نام شرکت        نشان تجاری     مدل     قیمت علی الحساب

۱        پارسیان موتور مانلی      Fiat   ۵۰۰    ۱۵،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰

۲        راسا موتور خاورمیانه      Suzuki          Ciaz   ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰

تبصره ۱- نرخ علی‌الحساب اعلام شده، نرخ در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- نرخ قطعی خودروهای مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد.

تبصره ۳- مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک نرخ قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰% نرخ علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد و در خصوص موارد مندرج در جدول شماره یک و همچنین مواردی که نرخ قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود شرکت می‌تواند به صورت کامل نرخ قطعی را دریافت کند.

تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر تا ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس نرخ قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام‌کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

اخبار خودرو| متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند | اطلاعیه جدید سامانه یکپارچ

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟