معاینه فنی | معاینه فنی رایگان

اخبار اقتصادی| معاینه فنی رایگان برای این خودروها | معاینه فنی مخصوص برای بانوان

اخبار اقتصادی| معاینه فنی رایگان برای این خودروها | معاینه فنی مخصوص برای بانوان
کدخبر : 586821

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از دو برابر شدن میزان مراجعه اتوبوس‌ها به مراکز معاینه فنی در سال ۱۴۰۲ خبر داد. همچنین توضیحاتی در خصوص معاینه فنی رایگان تاکسی‌ها ارائه داد.

به گزارش شما و اقتصاد : معاینه فنی جزو ضرورات خودرو است. معاینه فنی تاکسی ها رایگان شد. شهرداری تهران با رایگان کرد معاینه فنی تاکسی ها آن ها را تشویق به گواهی معاینه فنی کرده است.

معاینه فنی برای تاکسی ها و اتوبوس‌ها به دلیل حفظ ایمنی و سلامت مسافران و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار ضروری است. در این معاینه، تمامی قطعات و مجموعه‌های مختلف خودرو بررسی می‌شوند تا از سالم بودن و عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل شود.

 

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در مورد معاینه فنی ناوگان حمل‌ونقل عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

شادی مالکی در مورد وضعیت معاینه فنی ناوگان حمل‌ونقل عمومی همچون تاکسی و اتوبوس در تهران گفت: جلساتی با مدیران شرکت واحد داشتیم و مقرر شد اتوبوس‌های شرکت واحد شهرداری تهران حتما به مراکز معاینه فنی خود شهرداری مراجعه داشته باشند و با توافقی که حاصل شد میزان مراجعه‌های اتوبوس‌ها در سال ۱۴۰۲ تقریبا نزدیک به دو برابر شد.

 

وی در مورد دلیل مردودی خودروهای سنگین با بیان اینکه حدود ۱۵درصد این خودروها در بحث آلایندگی دچار نقص هستند، افزود: اما نقص در سیستم ترمز معمولا ۵۰ درصد علل مردودی خودروهای سنگین است که یک عدد قابل توجه است برای خودروهای سنگینی که در سطح شهر تردد می‌کند و لذا انجام معاینه فنی برای این وسایل نقلیه بسیار حائز اهمیت است.

مالکی در مورد معاینه فنی تاکسی‌ها نیز با تاکید بر اینکه مراجعه اول تاکسی‌ها رایگان است، گفت: مرکز تخصصی شهید چمران را برای این قشر در نظر گرفتیم و در این مرکز خدمات تعمیرگاهی با لحاظ تخفیف نیز ارائه می‌شود. ولی برای نوبت‌های دوم، سوم و بیشتر از آن باید دارنده تاکسی نسبت به پرداخت وجه اقدام کند؛ اما نوبت اول را از این جهت رایگان کردیم که تشویقی باشد برای این که تاکسی به وقت لازم به مراکز معاینه فنی مراجعه کند و نسبت به دریافت گواهی معاینه فنی اقدام لازم را به عمل بیاورد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در ادامه اعلام کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در امسال افتاد راه‌اندازی خطوط ویژه برای بانوان با نگاه حمایت از مادر و کودک بود و در برخی از خطوط ممکن است خانمی با فرزندش مراجعه کند و امکان انجام تمام بخش‌های آزمون توسط خود آن خانم مقدور نباشد پس همکاران ما از صفر تا پایان انجام کار را بدون دریافت هیچ هزینه اضافه‌ای انجام می‌دهند و همچنین برای افراد سالخورده، کم توان و در مواردی که خود فرد تمایل داشته باشد خدمات مذکور در دو مرکز سراج در شرق تهران و نیایش در غرب تهران به صورت رایگان برای شهروندان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه خط ویژه بانوان که در مرکز نیایش داریم یکی از خطوطی است که در مرکز معاینه فنی است و جداسازی صورت نگرفته، تاکید کرد: اگر خانمی به همراه فرزندش به مراکز مراجعه کند در راستای حمایت از مادر و کودک در همان سالن انتظاری که در مرکز ایجاد شده و در آن بازه زمانی می‌تواند خدمات آموزشی دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: