یارانه نقدی | واریز یارانه

اخبار اقتصادی | یارانه آبان ماه چقدر است | زمان واریز یارانه آبان تغییر کرد؟

اخبار اقتصادی | یارانه آبان ماه چقدر است | زمان واریز یارانه آبان تغییر کرد؟
کدخبر : 586928

مبلغ و زمان واریز یارانه نقدی آبان 1402 اعلام شد.

به گزارش شما واقتصاد : طرح هدفمندسازی یارانه نقدی برای حمایت از قشر ضعیف جامعه و کم کردن هزینه‌ها انجام شده و از سال 1389 مبلغی تحت عنوان یارانه نقدی به دهک های مختلف پرداخت می شود. مبلغ یارانه نقدی ابتدا 45 هزار تومان بود که در سال 1398 یارانه معیشتی 45 هزار تومانی نیز همراه با آن پرداخت شد. این دو یارانه در ادامه ادغام شدند و مبالغ آن برای برخی دهک ها 300 هزار تومان و برای برخی دیگر 400 هزار تومان شد. به تازگی خبر رسیده که دولت قصد دارد مبلغ یارانه را 20 درصد افزایش دهد. 

مبلغ و زمان واریز یارانه نقدی آبان 1402 اعلام شد. در ماه جاری مبلغ یارانه نقدی همان 300 هزار تومان و 400 هزار تومان برای دهک های مختلف خواهد بود اما شگفتانه دولت این است که مبلغی تحت عنوان یارانه کالابرگ یا یارانه تشویقی برای تمامی دهک ها واریز خواهد شد. 

اخیرا قوانین بسیاری در حوزه واریز یارانه نقدی ابلاغ شده است و تسهیلات مختلفی در این حوزه برای مشمولان واریز می‌شود. قرار است به دهک‌های یک تا سه درآمدی یارانه ۵۲۰ هزار تومانی تعلق گیرد. همچنین بنا بر گفته مسئولان احتمال تبدیل دهک به صدک درآمدی نیز وجود دارد.

یارانه نقدی مرحله ۱۵۳ مربوط به آبان ماه ۱۴۰۲ به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ قابل برداشت است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: