مدیرعامل آبفای استان تهران اعلام کرد:

جبران کمبود آب تهران با مدیریت تامین، توزیع و مصرف

جبران کمبود آب تهران با مدیریت تامین، توزیع و مصرف
کدخبر : 586940

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: یکی از اقدام‌ها برای جبران کمبود آب در این استان مدیریت تامین، توزیع و مصرف بود که کاهش۳۰ درصدی بارش‌های سال آبی گذشته را جبران کرد.

به گزارش شماواقتصاد: محسن اردکانی در حاشیه نشست قرارگاه مدیریت تنش آبی که در آبفای شهرری برگزار شد، اظهار داشت: به‌منظور جبران تنش آبی، اقدام‌هایی در راستای مدیریت تأمین، توزیع و مصرف انجام‌ شده است که دو مقوله تأمین و توزیع توسط وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب استان تهران اجرایی می‌شود و به همین منظور جلساتی در شرکت‌های زیرمجموعه برگزار و با برنامه‌های تدوین شده، نیازهای آینده در زمینه تأمین و توزیع بررسی می‌شود.

اردکانی افزود: در زمینه مدیریت مصرف براساس هدف‌گذاری انجام‌ شده، در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته باید شاهد افزایش 10 درصدی مدیریت مصرف بهینه آب باشیم. او حفر و تجهیز بیش از 150 حلقه چاه در گستره شهر تهران، بهسازی چاه‌ها، مدیریت و کنترل فشار، کاهش هدررفت آب و ... را از جمله اقدام‌های مدیریت تنش آبی برشمرد که از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.

اردکانی خاطرنشان کرد: مصوبه‌های جلسات قرارگاه مدیریت تنش آبی، عملیاتی و زمان‌بندی شده است و پیش از تصویب، مطالعات لازم انجام‌ و در این جلسات اجرای مصوبات براساس برنامه‌ریزی بررسی می‌شود که در حال حاضر پیشرفت برنامه‌ها بسیار امیدوارکننده است.

او در خصوص منابع تأمین آب استان تهران گفت: بخش عمده‌ای از تأمین آب استان تهران از منابع سطحی انجام می‌شود به گونه‌ای که در زمانی که میزان بارندگی خیلی خوب باشد، 75 درصد از منابع سطحی و سدهای 5گانه تهران تأمین می‌شود و در زمان کاهش بارندگی، این نسبت به 60 به 40 خواهد رسید و در واقع 40 درصد از آب منابع زیرزمینی اختلاط خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران تاکید کرد: تمامی آبی که در گستره شهر تهران توزیع می‌شود، دارای کیفیت استاندارد و مناسب است و مخازنی نیز در کلیه مناطق به‌کار گرفته می‌شود که با اختلاط آب، کیفیت آب ارتقا خواهد یافت.

اردکانی با اشاره به وجود 1600 حلقه چاه در گستره استان تهران، خاطرنشان کرد: با حفر چاه و مدیریت توزیع مناسب تا تابستان آینده، به مردم قول می‌دهیم که خدمات شرکت آب و فاضلاب نسبت به سال آبی گذشته ارتقا پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: