حقوق کارگران | افزایش حقوق کارگران

اخبار اقتصادی| افزایش حقوق کارگران به حقیقت پیوست؟

اخبار اقتصادی| افزایش حقوق کارگران به حقیقت پیوست؟
کدخبر : 586944

نماینده کارگران در شورای عالی کار، گفت: معیشت و تامین مسکن کارگران در جلسه آتی شورای عالی کار بررسی می‌شود.

به گزارش شما و اقتصاد : با تورم حاضر حقوق کارگران کفاف زندگیشان را نمیدهد. افزایش حقوق کارگران تاثیر بسزایی در کیفیت زندگیشان خواهد داشت. حقوق کارگران با هزینه زندگیشان همخوانی ندارد. در این گزارش بررسی حقوق کارگران را بخوانید.

برخلاف انتظارات بحث معیشت و ترمیم مزد کارگران در جلسه 8 آبان شورای عالی کار مطرح نشد و تنها پیشنهاداتی مبنی بر اختصاص بن الکترونیکی به کارگران و تامین مسکن کارگری ارایه شد. حال قرار است این مساله و مباحث مرتبط با ترمیم مزد کارگران در نشست بعدی شورای عالی کار در اواخر آبان ‌ماه بررسی شود. چراکه همچنان مهمترین درخواست کارگران کاهش فاصله میان مزد و هزینه‌های معیشت و افزایش دستمزدها هم‌پای تورم است.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه معاصر، محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره احتمال ترمیم مزد کارگران قبل از جلسه دستمزد سال ۱۴۰۳، گفت: همچنان موضع وزیر کار این است که افزایش دستمزد کارگران، در صورت ارتقای حقوق کارمندان دولت بررسی می‌شود. با این حال همه ما می‌دانیم که مزایای کارگر و کارمند متفاوت بوده و در هیچ کجای قانون نیز افزایش دوباره حقوق طی یک سال منع نشده است.

به گفته وی، در این رابطه می‌توان راهکارهایی مثل افزایش‌های غیرعددی دستمزد را بررسی کرد، چراکه مساله مهم کاهش تورم و یا افزایش قدرت خرید کارگران برای پوشش هزینه‌های معیشت است.

تاجیک در پایان با اشاره به انتشار اخباری درباره احتمال افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت به صورت علی‌الحساب، گفت: شایعات مربوط به دستمزد همیشه وجود داشته، اما تا امروز سند رسمی در این باره منتشر نشده است. البته بازهم تاکید می‌کنم که هیچ نسبتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر:

  • مرتضی
    0

    بخدا ما از کارگران شرکتی هستیم که برای یک اداره دولتی کار می‌کنیم هر سال حقوقمون کاهش داره الان زیر دو میلیون تومن حقوق می‌گیریم. خواهشا کمکمون کنید با يه بچه محصل و مستاجری و این شرایط اقتصادی زنده موندن برامون خیلی سخته ۰۹۱۸۸۰۹۴۷۲۰