یارانه تشویقی | افزایش یارانه

اخبار اقتصادی | چگونه از یارانه تشویقی استفاده کنیم؟

اخبار اقتصادی | چگونه از یارانه تشویقی استفاده کنیم؟
کدخبر : 586976

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۱۹ میلیون خانوار مشمول دریافت اعتبار تشویقی شده‌اند و می‌توانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین یکی از سوالات مردم این است که چگونه از این یارانه استفاده کنند؟

به گزارش شما واقتصاد : افراد مشمول دریافت یارانه، می‌توانند با استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی و از طریق فروشگاه‌های متصل خرید خود را به‌صورت حضوری یا اینترنتی انجام دهند. طبق آخرین آمار در ابتدای این طرح تقریباً نزدیک به ۳۰ هزار ترمینال فروشگاهی در کشور فعال بود که اکنون تعداد آن‌ها به ۱۹۰هزار ترمینال فعال رسیده است. در مقایسه با ۲ ماه قبل، حدود ۴۵ هزار فروشگاه دیگر به این طرح متصل شده‌اند. در کنار آن، شعبه‌های متعددی از۱۰ فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای نیز در این طرح فعال هستند.

برای تشویق مردم به استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است. یکی از این مشوق‌ها این است که هر خانوار دهک‌های ۱ تا ۷با خرید کالابرگی ۲۰۰ هزار تومان از یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزارتومانی خود از فروشگاه‌های اعلام شده، مشمول ۱۲۰ هزار تومان افزایش اعتبار یارانه کالابرگی می‌شود که می‌تواند از آن استفاده کند.

«سید رضا یحیوی» مشاور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: از دوره‌ای که افزایش اعتبار تشویقی به یارانه افراد اعلام شده، بیش از ۶ و نیم میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کرده‌اند که استقبال ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین خریدهای انجام شده بین دهک‌های ۲ و ۳ بوده که مشمول دریافت یارانه هستند که این نشان می‌دهد دهک‌های پایین جامعه از آن به خوبی استفاده کرده‌اند و دولت نیز توانسته به هدفی که دارد نزدیک شود.

یحیوی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی بیش از هزار شعبه فعال در کشور دارند که با اتصال‌شان به کالابرگ می‌توان از این زیرساخت استفاده کرد، افزود: قدم دیگر برای سهولت استفاده مردم از کاربران‌شان، مذاکره با تعاونی‌های روستایی بود که اکنون ۴۰۰ تعاونی روستایی به این طرح پیوسته‌اند. پس از اتصال تعاونی‌های روستایی به صندوق‌های فروشگاهی، روستاییان می‌توانند خرید خود را با استفاده از اعتبار کالابرگ‌ انجام دهند. با این شیوه هم فرایند خرید تسهیل می‌شود، هم آن‌ها مشوق‌ ۱۲۰ هزارتومانی خود را دریافت می‌کنند.

وی درباره پیوستن‌ فروشگاه‌های اینترنتی به این طرح گفت: تاکنون یک فروشگاه اینترنتی به این طرح پیوسته است و در حال مذاکره و رایزنی با فروشگاه‌های دیگر هستیم. کارهای فنی مربوط به اتصال یک فروشگاه دیگر انجام شده و در مراحل آخر اتصال به شبکه قرار داریم که آن را به مردم شریف اطلاع خواهیم داد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: