اخبار اقتصادی| پیش‌بینی بورس فردا 22 آبان 1402 | انتظار بازار سرمایه برای اخبار بودجه 1403

اخبار اقتصادی| پیش‌بینی بورس فردا 22 آبان 1402 | انتظار بازار سرمایه برای اخبار بودجه 1403
اخبار اقتصادی| پیش‌بینی بورس فردا 22 آبان 1402 |  انتظار بازار سرمایه برای اخبار بودجه 1403

به گزارش شما و اقتصاد: پیش بینی بورس ارزش معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران در حوالی 4 هزار و 100 میلیارد تومان تثبیت شد و عدد شاخص همچنان در محدوده‌های 2 میلیون و 50 هزار واحدی قرار گرفته است. به جز نماد شستا اکثر بزرگان بازار همچون نماد فملی، شستا، اخابر، فولاد و نماد کگل و شپنا جز تأثیرگذاران منفی بازار روز جاری بودند و نکته جالب بازار امروز نماد اپال بود که توانست 241 واحد شاخص کل را مثبت کند.

 

دیگران چه می خوانند:

 گروه انبوه سازی برای چندمین هفته متوالی همچنان جز سه گروه برتر بازار از منظر ارزش معاملاتی است و بعد از گروه خودرویی که ارزش 288 میلیارد تومانی را به خود گرفته بود این گروه (انبوه سازی) توانست با 243 میلیارد تومان در رتبه و جایگاه دوم قرار گرفته باشد.

 

 روزنامه دنیای اقتصاد نوشت که قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران در حال حاضر بر اساس رابطه دلاری، ۱۵۱۰ دلار است. به گفته این روزنامه این در حالی است که خرداد امسال این قیمت به ۱۶۰۹ دلار رسید که در طول دهه ۹۰، این رقم دلاری «بی‌سابقه» بوده است.

 

دنیای اقتصاد معتقد است که علت کاهش قیمت دلاری مسکن در تهران طی ۴ ماه گذشته به «تحولات در بازار دلار» و همچنین «تغییر رفتار تقاضای سرمایه‌ای مسکن» برمی‌گردد.

 

 امروز در رسانه‌های بورسی خبری دست به دست می‌شد مبنی بر اینکه دولت در لایحه اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم پیشنهاد کرده مالیات اشخاص حقوقی از 25 درصد به ۱۵ درصد کاهش پیدا کند. خبرگزاری تسنیم هم نوشته است که وزارت نفت موافقت‌نامه صادر شده خود برای احداث «پتروشیمی میانکاله» را به دلیل عدم اخذ مجوز زیست محیطی و ناترازی گاز طبیعی در کشور ابطال کرد.

 

 اما مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت عنوان کرده است که به احتمال زیاد سود سهام عدالت امسال هم مانند سال گذشته دومرحله‌ای واریز خواهد شد. ازطرفی هم از هفتۀ گذشته سامانه سهام عدالت متوفیان آغاز به کار کرده و حدود ۳ هزار نفر مراجعه کننده داشته و سهام آنها تعیین تکلیف شده است.

 

 پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به سرنوشت لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» در کمیسیون اقتصادی گفته است که این لایحه با هدف کمک به واحدهای صنفی جهت آماده شدن برای اجرای قانون و زمان بندی انجام فرایند کارپوشه‌های تخصصی برای واحدهای صنفی مدنظر قرار گرفته است. پیرو رایزنی با هیئت رئیسه مجلس، پیش بینی می‌کنیم تا 10 روز آینده کار بررسی و رفع ایرادات این لایحه به اتمام رسیده و پس از اعلام نظر شورای نگهبان، از ابتدای آذرماه ابلاغ شود.

 

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری نهایتاً افت 848 واحدی را به خود دید تا نشان دهد بازار چشم انتظار تصمیمات دولتی برای بودجه سال 1403 است که در این روزها در حال بررسی در هیئت دولت است. از منظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار که چند روزی است خود را به محدوده میانگین 55 روزه خود رسانده است و در این محدوده‌ها متوقف شده است. این موضوع تا زمانی که با ارزش معاملاتی بالا همراه نشود نمی‌تواند به عنوان شکست اولین مقاومت بر سر راه شاخص کل از آن یاد کرد.

 

 شاخص پس از روند نزولی اردیبهشت ماه در چند ماه گذشته روند خنثی را به خود گرفته است و شاخص همچنان پایین‌تر از سقف تاریخی خود قرار دارد. به نظر می‌رسد اهالی بازار سرمایه همچنان معتقد هستند که بازار در انتظار یک چاشنی برای شروع حرکت بلند مدت خود است و چیزی که در این بازار مشخص انتظار اهالی بازار سرمایه برای شیوه و نحوه تدوین بودجه سال 1403 است.

اخبار اقتصادی| پیش‌بینی بورس فردا 22 آبان 1402 | انتظار بازار سرمایه برای اخبار بودجه 1403

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟