وام بازنشستگان | بازنشستگان

وام فوری برای بازنشستگان | شرایط ثبت نام وام بازنشستگان

وام فوری برای بازنشستگان | شرایط ثبت نام وام بازنشستگان
کدخبر : 587161

براساس اطلاعیه رسمی، ثبت نام از تاریخ ۲۰تا ۳۰ آبان ماه سال جاری صرفا از طریق کانون‌های بازنشستگی و سامانه غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir و از منوی مستمری بگیران انجام خواهدشد.

به گزارش شما واقتصاد : وام بازنشستگان به وامی اطلاق می‌شود که برای بازنشستگان و بازماندگان آن‌ها در نظر گرفته شده است. این وام بازنشستگان معمولاً به منظور کمک به بازنشستگان برای تامین نیازهای روزمره‌شان اعطا می‌شود. چون بازنشستگان دارای درآمد ثابت هستند، بانک‌ها و نهادهای مالی معمولاً حاضرند به آن‌ها وام بدهند. شرایط وام بازنشستگان ممکن است بین نهادهای مالی مختلف متفاوت باشد.

برای دریافت وام بازنشستگی، فرد حداقل ۵۰ سال و حداکثر ۷۸ سال باید داشته باشد و متقاضی دریافت وام در دو سال گذشته نباید از هیچ تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای استفاده کرده باشد.

متقاضی تا زمان درخواست برای وام باید دست‌کم ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی داشته باشد. اگر بعد از درخواست وام، مشخص شود که فرد متقاضی دارای بدهی بانکی، چک برگشتی یا اقساط معوقه باشد، وام به او تعلق نمی‌گیرد. سازمان تامین اجتماعی هم اعلام کرده که متقاضی باید حقوق مستمری خودش را از بانک رفاه دریافت کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: