لزوم توجه به زیرساخت های هوشمندسازی در صنایع عمدتا فرسوده کشور

لزوم توجه به زیرساخت های هوشمندسازی در صنایع عمدتا فرسوده کشور
کدخبر : 587680

علی‌اصغر انصاری روز سه شنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین نت اظهار داشت: صنایع عمدتا فرسوده است و مدیران با نگاه های سنتی آن را مدیریت می کنند این در حالی است که باید زیرساخت های هوشمندسازی در صنایع مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شماواقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات با تاکید بر آماده سازی زیرساخت های هوشمندسازی صنایع گفت: صنایع برای رقابت پذیری و رشد اقتصادی چاره ای جز هوشمندسازی ندارند و باید به این عرصه ورود کنند.

 وی افزود: اکنون دستگاه های ملی و شرکت های خصوصی آماده هستند تا در ساختارها و به موضوع زیرساخت های هوشمندسازی بپردازند.

 

IMG_20231121_192717

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات با بیان اینکه موضوع هوشمندسازی بحث جدیدی نیست گفت: به هوشمندسازی در برنامه هفتم توجه و احکام خوبی در این زمینه گنجانده شده است که امیدواریم طرح های هوشمندسازی خوبی در کشور اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: در برنامه هفتم به بحث هوشمندسازی در صنایع پرداخته شده است و این سند ملی می تواند راهگشا باشد.

انصاری با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات و صمت در حوزه هوشمندسازی گفت: اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی نیاز صنایع است برای اینکه بهره وری را افزایش و هزینه ها را کاهش دهند.

وی افزود: این وزاتخانه گفت و گوها و نشست هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته است و اعلام آمادگی کرده ایم تا موانع اجرایی را در تامین زیرساخت ها و ورود صنایع به هوشمندسازی را انجام دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تاکید کرد: به طور قطع هوشمندسازی منجر به افزایش راندمان و کارایی صنایع در عرصه های مختلف می شود از این رو صنایع چاره ای جز هوشمندسازی ندارند باید از این فرصت ها و ظرفیت شرکت های دانش بنیان و پیشتاز بهره ببرند.

وی امضای تفاهمنامه همکاری مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین نت را یک راهبرد موثر در اجرای طرح هوشمندسازی عنوان کرد و گفت: با این امر شاهد رشد اقتصادی در سطح کلان خواهیم شد.

انصاری خاطر نشان کرد: 2 نهاد گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین نت اقدامات خوب و کارهای موثری را برای ورود صنایع به بخش هوشمندسازی انجام داده اند که امیدواریم تاثیرگذار باشد.

زیرساخت های هوشمندسازی در صنایع را ایجاد کنیم 

حسین مهویدی مدیرعامل گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه هوشمندسازی تاثیرات عمیقی بر رقابتی سازی صنایع خواهد گذاشت گفت: در آستانه ورود به انقلاب صنعتی چهارم هستیم باید زمینه زیرساخت های هوشمندسازی در صنایع را ایجاد کنیم .

وی افزود: هوشمندسازی در صنایع منجر به صرفه جویی در هزینه ها، سودآوری و رقابت پذیری می شوند هر چند اعتقاد داریم این کار سختی است اما با هماهنگی نهادهای مختلف از جمله وزارت ارتباطات و صمت این امر شدنی است.

مهویدی تاکید کرد: هوشمندسازی صنایع باعث می شود تا بازدهی صنایع ارتقا یافته و راهکارهای حل مشکلات و چالش های صنایع ارائه شود.

وی درباره تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه پیاده سازی و توسعه هوشمندسازی گفت: مگفا با توجه به ماموریت ذاتی خود اقدامات لازم جهت ارائه طرح هایit  و ict با محوریت هوشمندسازی صنایع و کسب وکارهای بازار هدف خود، با در نظر گرفتن توانمندی مبین نت و با تعریف پروژه های مشخص و مشترک مدنظر  و اجرا خواهد کرد.

مدیرعامل گسترش فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه بسیاری از کسب و کارها در هوشمندسازی صنایع ایجاد می شود گفت: شرکت های دانش بنیان به صنایع ورود می کنند و شاهد تحول در عرصه های خودروسازی هوشمند و صنایع خواهیم شد.

وی بیان داشت: خودروهای برقی یکی از جلوه های هوشمندسازی است که اکنون زیرساخت های آن از سوی وزارت صمت در حال ایجاد است.

امضای تفاهمنامه مگفا و مبین نت

علیرضا صیدی مدیر عامل مبین نت در امضای تفاهمنامه بین این شرکت با مگفا اظهار داشت:این شرکت دارای 40 هزار مشترک سازمانی است که در حوزه هوشمندسازی صنایع نیز ورود کرده است.

وی ادامه داد: مبین نت به عنوان متولی ارائه خدمات سازمانی در گروه همراه اول، ارائه و تامین کلیه ارتباطات مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا سرویس های سازمانی را ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری مشترک در ز مینه پیاده سازی و توسعه هوشمند سازی و همچنین مشارکت در تامین برای دستیابی به حداکثر توان فنی و اجرایی در زمینه سازی ، مشاوره، پیاده سازی و توسعه هوشمندسازی ، راهبردی و ایجاد تحول دیجیتال مورد نیاز کشور و کسب و کارهای بازار هدف مشترک است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: