رتبه بندی معلمان | معلمان بازنشسته

صدور احکام رتبه بندی معلمان | پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان

صدور احکام رتبه بندی معلمان | پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان
کدخبر : 590474

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای ۵۰هزار و ۵۰۰ نفر از مشمولان خبر داد.

به گزارش شما و اقتصاد:  صدور احکام رتبه بندی معلمان بازنشسته آموزش و پروش سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱/پرداخت معوقات رتبه بندی به صورت ماهانه آغاز شد

مهدی مسکنی” با اعلام این خبر گفت: موضوع رتبه بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش براساس قانون باید اجرایی می شد اما با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نیمه دوم ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه بندی را صادر کرده بود و این مهم تاکنون به طول انجامید.

مسکنی با اشاره به دلیل‌ این موضوع، اظهارکرد: افرادی که در فاصله ۳۱/۶/۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش و پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه بندی بود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از حوزه فنی صندوق بازنشستگی کشوری. گفت: با پیگیری به عمل آمده در جهت اجرای رتبه بندی و براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، از مجموع حدود ۱۲۰هزار نفر که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند ، حدود ۶۲ هزار نفر مشمول طرح رتبه بندی می شوند؛ یعنی معلمان و همکاران این دستگاه که مشمول بخشنامه ۲۳۰ بوده و رسته آن‌ها آموزشی و فرهنگی است.

مسکنی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری برای این عزیزان احکام اعمال رتبه بندی ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را صادر کرده است و ضرایب سنواتی بعدی هم برای این عزیزان اعمال شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه درمجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه بندی شده اند، گفت: این تعداد به صورت میانگین ۳۷میلیون و ۲۰۰هزار تومان ، ناشی از معوقه متناسب سازی در طول اجرای این قانون (متناسب سازی) یعنی از ۳۱/۶/۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می کنند.

وی توضیح داد: صندوق بازنشستگی کشوری طی پرداختی که پس از واریز حقوق آذرماه خواهد داشت، به طور میانگین بابت معوقه سه ماهه مهر و آبان و آذر ۱۴۰۲ مبلغی معادل ۶ میلیون و ۶۴۵هزار تومان به حساب این تعداد از مشمولان واریز خواهد کرد که این عدد میانگین بوده و ممکن است افرادی کمتر یا بیشتر از این عدد دریافت کنند.

مسکنی تاکید کرد: این پرداخت ها تا پایان سال به صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تامین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

به گفته وی، در این فرایند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرائب سنوات بعدی، بالغ بر ۱۱۴ هزار حکم اصلاحی برای عزیزان مشمول صادر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر:

 • سید

  بادرود.میشه لطفا آدرس سایتی که احکام درآن ثبت شده بنویسید،چون درسایت صندوق بازنشستگی هیچ حکمی مبنی بررتبه بندی برای مشمولین بازنشسته ۱۴۰۰و۱۴۰۱وجودندارد.یاشاید مثل همون لباس نامرئی پادشاه هرکسی نمیتونه اونو ببینه.بدرود

 • ناشناس

  برای ما هنوز زده نشده بازنشسته۱۴۰۲

 • ناشناس

  سلام ، بازنشسته آخر مهر ۱۴۰۰ هستم ، آ.پ حکم رتبه بندی صادر کرده آما صندوق بازنشستگی هیچ حکمی صادر نکرده و هیچ دریافتی تا کنون بابت رتبه بندی دریافت نکرده ام .
  لطفا شفاف در یک جلسه پرسش-و پاسخ مسئولین صندوق با حضور نماینده بازنشستگان توضیح دهند.

 • بی ارزش

  سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم سوختیم و خوار شدیم