مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

رفع فوری تعرض به یک هزار و ۴۸۰ هکتار زمین دولتی

رفع فوری تعرض به یک هزار و ۴۸۰ هکتار زمین دولتی
کدخبر : 590634

مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری تعرض به یک هزار و ۴۸۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت این سازمان از ابتدای سال جاری تا آذرماه خبر داد.

به گزارش شماواقتصاد: ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره رفع تعرض فوری به اراضی دولتی طی ۹ ماه سال جاری توضیح داد: طی این مدت ۳ هزار و ۱۱۲ مورد تعرض به مساحت یک‌هزار و ۴۸۰ هکتار در کشور رخ داد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت این سازمان رفع تعرض شد.

به گفته مالکی بیشترین میزان رفع فوری تعرض طی این مدت در استان فارس به مساحت ۲۹۹ هکتار بوده است.

وی یادآور شد: استان اصفهان با ۲۰۱ هکتار و استان سیستان و بلوچستان با ۱۶۲ هکتار رفع فوری تعرض در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مورد اجرای احکام قطعی قضایی در ۹ ماه سال جاری توضیح داد: ۳۹۹ مورد حکم قطعی به نفع دولت در این زمینه اجرا شده‌است.

وی افزود: مساحت احکام اجرا شده در سراسر کشور بیش از ۶۴۰ هکتار است.

بیشترین اجرای حکم در استان‌های فارس، البرز و اردبیل

معاون وزیر راه و شهرسازی بیشترین میزان اجرای احکام به نفع دولت در تصرف اراضی را مربوط به استان‌های فارس با ۱۱۲ هکتار، البرز با ۱۱۰ هکتار و اردبیل با ۸۵ هکتار اعلام‌کرد.

به گفته مالکی، مساحت اراضی رفع تعرض شده در آذرماه توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ۲۶۵ هکتار بوده و طی این ماه، در استان‌های سمنان، شرق سمنان، قم، کرمانشاه و مازندران هیچ‌گونه تعرض به اراضی دولتی گزارش نشده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: