حقوق شاغلان | افزایش حقوق

تصویب حداقل حقوق شاغلان در سال آینده | اعلام مبلغ حقوق شاغلان در سال آینده

تصویب حداقل حقوق شاغلان در سال آینده | اعلام مبلغ حقوق شاغلان در سال آینده
کدخبر : 591935

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق حداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و سقف معافیت مالیاتی هم تا ۱۲ میلیون تومان تصویب شد.

به گزارش شما و اقتصاد: حمیدرضا حاجی بابایی در گفت با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق در زمینه میزان افزایش حقوق شاغلان در سال آینده، گفت: کمیسیون در جلسه صبح امروز خود با افزایش حقوق ۲۰ درصدی شاغلان کشوری و لشکری موافقت کرد. 

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با بیان اینکه کمیسیون براساس مصوبه خود حداقل سقف حقوق را ۱۰ و سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده را ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفت، ادامه داد: وقتی ما معافیت مالیاتی حقوق را از ۸ میلیون به ۱۲ میلیون افزایش می‌دهیم این بدین معناست که حقوق‌های پایین مشمول یک افزایش چند درصدی هم خواهند شد.

حاجی بابایی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در زمینه تعیین و پلکانی کردن سقف مالیاتی حقوق ادامه داد: سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شد بنابراین کمیسیون مصوب کرد؛ مازاد بر سقف ۱۲ میلیون تومان تا سقف ۱۶.۵ میلیون تومان، ۱۰ درصد. از ۱۶.۵ میلیون تومان تا ۲۷ میلیون تومان، ۱۵ درصد. از ۲۷ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان، ۲۰ درصد و از ۴۰ میلیون تومان به بالا ۳۰ درصد مالیات دریافت شود.

وی افزود: بنابراین ۲۰ درصد افزایش حقوق برای همه شاغلان با رعایت عدالت در اخذ مالیات پلکانی انجام پذیرفته است.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به مصوبه کمیسیون در زمینه حداقل حقوق بازنشستگان تاکید کرد: کمیسیون حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده را ۹ میلیون تومان تعیین کرد و این یعنی ۹۰ درصد حقوقی که برای شاغلان با حقوق کم در نظر گرفته خواهد شد.

حاجی بابایی در زمینه حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: کمیسیون مصوب کرد حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده باید با لحاظ ۹۰ درصد شاغلان متناظر بوده و ۴۰ درصد از بابت این مابه التفاوت حقوق در سال ۱۴۰۳ عملیاتی شود. به عنوان مثال کارمندی ۱۰ میلیون دریافتی داشته و با لحاظ ۲۰ درصد افزایش حقوق، حقوقش به ۱۲ میلیون تومان رسیده است، بنابراین وقتی فاصله حقوق شاغل با بازنشسته به عنوان مثال ۳ میلیون تومان باشد، ۴۰ درصد از این ۳ میلیون تومان را در سال ۱۴۰۳، ۳۰ درصد از آن در سال ۱۴۰۴ و ۳۰ درصد دیگر را در سال ۱۴۰۵ دریافت خواهد کرد. از این رو ۲۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان با درنظر گرفتن این شرایط، لحاظ می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین کمیسیون مصوب کرد که همین مصوبه برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم لحاظ شود، ادامه داد: در این بخش اعلام شده بود که برای اجرای قانون منابع نیاز هست، از این کمیسیون مصوب کرد که ۱۷۰ همت از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی توسط دولت پرداخت شود و از آن محل، منابع اجرای قانون تامین شود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده کل کشور ادامه داد: این نکته حائز اهمیت است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط دولت و کارفرمایان تعیین شده و مجلس در این زمینه تعیین تکلیف نمی‌کند؛ مجلس در این بخش تنها یک سیاستگذاری را برای بازنشستگان تامین اجتماعی داشته و برای این مصوبه، منبع تعیین کرده است. از این رو منابع پیش بینی شده هم می‌تواند مشکل دارو و هم منابع اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را برطرف کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

  • علی

    یک ۳۰۰۰ امتیاز هم علاوه بر افزایش ۲۰درصد برای کارمندان افزوده خواهد شد که خوب هم میباشد.