باشگاه منچستر یونایتد

رازی که فاش شد | قطری‌ها به این دلیل بی‌خیال خرید یونایتد شدند

رازی که فاش شد | قطری‌ها به این دلیل بی‌خیال خرید یونایتد شدند
کدخبر : 592229

قطری‌ها از خرید باشگاه منچستر یونایتد منصرف شدند.

به گزارش شما و اقتصاد، باشگاه منچستر یونایتد یکی از باشگاه‌های لیگ انگلیس است. باشگاه منچستر یونایتد هواداران بسیاری دارد. باشگاه منچستر یونایتد به شیاطین سرخ لقب دارد. ورزشگاه باشگاه منچستر یونایتد اولترافولد است. اسطوره‌های بسیاری در باشگاه منچستر یونایتد بازی کرده‌اند. 

پس از اینکه خانواده گلیزر اعلام کردند قصد فروش باشگاه منچستریونایتد را دارند، شیخ جسام بن حامد آل‌ثانی بلافاصله پیشنهاد قابل توجهی را ارائه کرد.

او امیدوار بود که خیلی زود با مدیران یونایتد به توافق برسد و قراردادی را امضا کند که مالکیت تمامی باشگاه یونایتد را به او اهدا می‌کرد اما شرایط به شکل کاملا متفاوتی پیش رفت تا در نهایت سر جیم راتکلیف بتواند ۲۵ درصد از سهام این باشگاه را خریداری کند.

انتقادات بسیاری در طول چند ماه گذشته از مخالفت گلیزرها با پیشنهاد هنگفت این سرمایه‌دار قطری مطرح شده بود اما حالا به نظر می‌رسد که آنها خیلی هم تقصیر خاصی در کناره‌گیری او از خرید این باشگاه نداشتند.

مدیران یونایتد بر اساس قوانین از شیخ جاسم خواسته بودند که مدارکی را برای اثبات داشتن نقدینگی و همچنین منبع درآمد و بودجه‌ای که در اختیار دارند ارسال کنند اما تنها کاری که او انجام داد این بود که پیشنهاد مالی بالاتری را ارائه کرد چون ظاهرا معتقد بود که میزان ثروتش مشخص است و نیاز به اثبات ندارد.

او حتی هشداری هم در این باره دریافت کرده بود، اما توجهی به این موضوع نداشت و در نهایت هم تصمیم گرفت که پیشنهادش را پس بگیرد و از روند رقابت برای خرید سهام یونایتد کنار کشید.

منبع: ورزش سه

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: