یارانه

امشب منتظر واریزی باشید | مرحله نخست یارانه بهمن‌ماه امشب واریز می‌شود

امشب منتظر واریزی باشید | مرحله نخست یارانه بهمن‌ماه امشب واریز می‌شود
کدخبر : 592865

شنیده‌ها حاکی از واریز مرحله نخست یارانه‌ بهمن‌ماه است.

به گزارش شما و اقتصاد، یارانه همان سوبسید است. یارانه از سال‌های گذشته رواج داشته است. یارانه به معنای کنونی از دهه ۴۰ وارد اقتصاد ایران شد. یارانه نقدی نخستین بار در دولت نهم پرداخت شد. در دولت سیزدهم مبلغ یارانه افزایش یافت.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: در طرح ملی یسنا که برای مادران دارای فرزند شیرخوار در حال اجراست، مبلغ ۸۰۰ هزار تومان برای دو ماه بهمن و اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

علیرضا عسگریان گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار مادر دارای فرزند شیرخوار زیر دو سال در ۸ استان کشور مشمول این طرح می‌شوند که می‌توانند ۱۶ قلم کالای اساسی را از ۲۱۰ هزار فروشگاه در سطح کشور خریداری کنند.

به گفته عسگریان، مادران دهک یک استان‌های ایلام، خراسان‌های شمالی و جنوبی، لرستان، هرمزگان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی یسنا قرار دارند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان‌های ایلام و گلستان به ترتیب کمترین و بیشترین مشارکت در این طرح را داشتند.

عسگریان خطاب به مشمولان این طرح گفت: زمان استفاده از اعتبار کالابرگ الکترونیکی دو ماهه است و قابل تمدید نیست و اگر سرپرست خانواری از این اعتبار طی دو ماه استفاده نکند، امکان ذخیره‌سازی در حساب کالابرگ را ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: