عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی| عیدی بازنشستگان

جدول عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر شد| آخرین جزئیات عیدی بازنشستگان

جدول عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر شد| آخرین جزئیات عیدی بازنشستگان
کدخبر : 592954

مبلغ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیست سال سابقه کار معمولا در جلسه. بهمن ماه هیأت دولت و مانند تعطیلی کارکنان دولت در هیئت دولت مطرح و تصویب و ابلاغ شد.

به گزارش شما و اقتصاد: بر اساس مصوبه هیات وزیران، مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال گذشته و مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیست سال سابقه کار، یک میلیون و هشتصد هزار تومان تعیین و تصویب شد. علاوه بر این مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای خانواده ها و ۲۰۰ هزار تومان برای هر فرزند تحت تکفل به مبلغ عیدی اضافه شد. میزان عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است .

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

تعطیلات پایان سال و پاداش یکی از حقوقی است که در پایان سال به کارکنان دولت، کارگران، بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​اعطا می شود.

میزان این عیدی برای هر دسته از افراد به صورت جداگانه و طبق فرمول خاصی تعیین می شود. حقوق کارمندان دولتی و نظامیان بازنشسته توسط کابینه وزیران و حقوق کارکنان شاغل در قانون کار توسط وزارت کار تعیین می شود. مبلغ عیدی برای افرادی که کمتر از یک سال سابقه کار دارند بر اساس ماه های حضور در محل کار محاسبه می شود.

مرخصی کارگران بر اساس مصوبه ای که به تصویب نمایندگان شورای اسلامی می رسد محاسبه و تعیین می شود. بر اساس این مصوبه مصوب ۱۳۷۰، مرخصی پایان سال کارگران معادل دو برابر حداقل دستمزد کارگر است. البته این مبلغ حداقل مرخصی کارگر است و حداکثر مبلغ مرخصی تا سه برابر حداقل حقوق ماهانه کارگر قابل پرداخت است. بنابراین حقوق عیدی حداقل معادل حقوق ۶۰ روز آخر کار و حداکثر معادل حقوق ۹۰ ​​روز آخر کار است.

همچنین میزان عیدی کارگران نباید از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی آنها تجاوز کند. همچنین طبق قانون پرداخت عیدی افرادی که کمتر از یک سال در کارگاه ها مشغول به کار هستند نیز پرداخت عیدی الزامی است و در این صورت میزان عیدی باید بر اساس شصت روز حقوق و متناسب با ساعت کار آنها محاسبه شود. . در واقع در این شرایط ابتدا کمک هزینه ماهانه برای کارگر با ضرب در ماه های سابقه کار وی محاسبه می شود، مبلغ نهایی کمک هزینه سالانه تعیین و پرداخت می شود.

موضوع مهم دیگر مربوط به عیدی این قشر از جامعه، زمان پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۳ است.

سال گذشته مهلت پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی طبق اعلام مرکز بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تهران از ۱۵ اسفند ماه شروع شد و طبق حروف الفبا انجام شد. زمان پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است اما به احتمال زیاد مانند روند سال گذشته در اواسط اسفند در ماه انجام شود

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: