علی دایی

رکوردی جدید در جام ملت‌های آسیا | این پسر رکورد علی دایی را شکست

رکوردی جدید در جام ملت‌های آسیا | این پسر رکورد علی دایی را شکست
کدخبر : 593044

بازیکن تیم ملی قطر توانست رکورد علی دایی در جام ملت‌های آسیا را بشکند.

به گزارش شما و اقتصاد، علی دایی یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است. علی دایی اصالتا اردبیلی است. علی دایی طرفداران بسیاری دارد. علی دایی حواشی بسیاری دارد. علی دایی سال‌ها رکورد دار بیش‌ترین گل ملی در دنیا بود.

علی دایی اسطوره فوتبال ایران در حال حاضر با ۱۴ گل زده بهترین گلزن تاریخ جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود که در این دوره فقط شانس المعز علی، مهاجم قطر با ۱۰ گل و علی مبخوت، کاپیتان امارات با ۹ گل برای رسیدن به این رکورد بیش از بقیه است، ولی یک رکورد شهریار فوتبال ایران در این رقابت‌ها شکسته شد.

 

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در کنار اینکه بهترین گلزن تاریخ جام ملت‌هاست، توانسته بود در مرحله گروهی این رقابت‌ها ۷ گل به ثمر رساند تا به همراه المعز علی، نائو هیرو تاکاهارا (ژاپن) و چوی سون هو (کره جنوبی) این عنوان را داشته باشند، اما ستاره تیم ملی قطر در ۲۰۲۳ به تنهایی این عنوان را از آن خود کرد.

 

المعز علی در نخستین مسابقه مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا موفق شد دروازه لبنان را باز کند تا در کنار به ثمر رساندن ۷ گل در جام ملت‌های ۲۰۱۹ ، مجموعا با ۸ گل زده بهترین گلزن این رقابت‌ها در دور گروهی لقب بگیرد و بالاتر از علی دایی، نائو هیرو تاکاهارا، و چوی سون هو با ۷ گل بایستد.

 

المعز علی حالا این فرصت را دارد تا در صورت زدن ۴ گل دیگر در جام ملت‌های آسیا به رکورد ویژه علی دایی با ۱۴ گل که بهترین گلزن تاریخ این رقابت‌ها هم به شمار می‌رود، برسد و یک عنوان دیگر را از شهریار فوتبال ایران بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: