آلودگی هوا

وضعیت قرمز شد | آلودگی هوا برای تهران

وضعیت قرمز شد | آلودگی هوا برای تهران
کدخبر : 593052

طبق اعلام هواشناسی، هوای تهران در تاریخ فردا دوشنبه 9 بهمن‌ماه آلوده خواهد بود.

به گزارش شما و اقتصاد، آلودگی هوا یکی از پدیده‌های نوین است. آلودگی هوا ناخوشآیند است. آلودگی هوا درجه‌های مختلفی دارد. آلودگی هوا برای بیماران مشکل ساز است. آلودگی هوا دلایل مختلفی دارد.

حامد یزدی مهر عصر یکشنبه از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر انباشت آلاینده‌های جوی از فردا دوشنبه نهم تا چهارشنبه دهم بهمن ماه به ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان تهران خبرداد و اظهار کرد: طبق این پیش بینی شاهد پایداری و سکون هوا در این مناطق خواهیم بود.

یزدی مهر با بیان اینکه توصیه اکید مدیریت بحران در مواقع صدور هشدار آلودگی هوا، پرهیز از ورزش در فضای باز، عدم تردد غیر ضروری کودکان، سالمندان، و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی است، گفت: از ساکنین مناطق تحت تأثیر این آلودگی، خصوصاً افراد آسیب پذیر می‌خواهیم از فعالیت بلند مدت در فضا‌های باز خودداری کنند.

وی در ادامه استفاده از وسایل نقلیه عمومی را در کاهش میزان آلودگی هوا مهم دانست و افزود: شهروندان با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌توانند کمک بزرگی به پاک شدن هوا داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک نیز تاکید و عنوان کرد: خودرو‌های سنگین و گازوئیل‌سوز و بعضاً فرسوده به عنوان منابع متحرک، در انتشار آلایندگی کلان‌شهر‌ها نقش زیادی دارند که باید در این راستا چاره اندیشی‌هایی صورت بگیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: