مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران خبر داد

اجرای ۱۹ طرح تخصصی حوزه کاهش آسیب های اجتماعی پایتخت؛ برای نخستین بار

اجرای ۱۹ طرح تخصصی حوزه کاهش آسیب های اجتماعی پایتخت؛ برای نخستین بار
کدخبر : 594092

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از اجرای ۱۹طرح تخصصی درزمینه کاهش آسیب های اجتماعی پایتخت خبر داد و گفت: این طرح ها از سوی پایگاه های خدمات اجتماعی مناطق ۲۲گانه برای نخستین بار به اجرا در آمده اند.

به گزارش شماواقتصاد: احمد احمدی صدر با اعلام این خبر بیان کرد: در شهر تهران ۲۹پایگاه خدمات اجتماعی با محوریت ساماندهی کودکان کار و خیابان، جمع آوری متکدیان، ساماندهی معتادان متجاهر، شناسایی کلونی های آسیب زا، خدمات رسانی به بی خانمان ها و در راه ماندها، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری و... فعالیت دارند که ۷ پایگاه اجتماعی در پایانه های مسافربری، سازمان بهشت زهرا(س)، حرم مطهر و سازمان تاکسیرانی مشغول کار هستند. ۲۲پایگاه نیز از سوی شهرداری های مناطق ۲۲گانه با هدف کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری در ۱۹پایگاه خدمات اجتماعی مناطق، طرح تخصصی با موضوعات کاهش آسیب های اجتماعی از سوی سمن ها(تشکل های مردم نهاد) با موضوعات متفاوت مورد اجرا قرار گرفته است.

احمدی صدر ادامه داد: هدف از اجرای این طرح ها کاهش آسیب های اجتماعی براساس موقعیت منطقه ای در شهر تهران است به طوری که در منطقه یک شناسایی و ساماندهی کودکان کار و خیابان، در منطقه ۳ توانمدسازی و کاهش آسیب در خانواده های درگیر آسیب های اجتماعی و در منطقه ۱۶ نیز کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد در سطح منطقه و ارتقا کیفیت زندگی افراد و خانواده های درگیر اعتیاد دنبال می شود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این طرح ها در تمامی پایگاه های اجتماعی مناطق ۲۲گانه شهر تهران برای نخستین بار به اجرا در آمده است.

 

 

 

روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: