مدیر کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت خبر داد

اعزام نخستین هیات تجاری صنایع دستی به عراق

اعزام نخستین هیات تجاری صنایع دستی به عراق
کدخبر : 594852

مدیر کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت از اعزام نخستین هیات تجاری ایران در زمینه صنایع دستی به عراق خبر داد و گفت: اعزام این هیات با همکاری مرکز تجاری ج. ا. ایران در نجف اشرف، اتاق بازرگانی نجف و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران صورت گرفت.

به گزارش شماواقتصاد: عبدالامیر ربیهاوی، مدیرکل کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت با اشاره به اعزام نخستین هیات تجاری ایران در زمینه صنایع دستی به عراق گفت: صنعتگران و هنرمندان ایرانی با هدف معرفی ظرفیت‌های بازرگانی صنایع دستی ایران به عراق در این رویداد شرکت کردند.

ربیهاوی با بیان اینکه در این رویداد بیش از ۳۰ صنعتگر ایرانی شرکت کردند، افزود: صنعتگران استان‌های گیلان، خراسان جنوبی، تهران، بوشهر، همدان، فارس، زنجان و اصفهان در بخش‌های مختلفی چون حصیربافی، چرم، صنایع چوب، پارچه، تزئینات دریایی، میناکاری، فیروزه‌کوبی، مس، گبه، گلیم، معرق، چرم، سفال، تزئینات و نقاشی روی اجسام، هنر دست خود را در عراق عرضه کردند.

مدیر کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت با اشاره به استقبال بی‌نظیر اتاق بازرگانی نجف از حضور صنعتگران ایرانی، گفت: گروه اقتصادی کنسولگری کربلا نیز در محل برگزاری رویداد حاضر شد.

ربیهاوی در پایان بیان کرد: برگزاری رویدادهای از این دست می‌تواند نقش مهمی در شناسایی ظرفیت‌های مختلف تجاری ایران از جمله صنایع دستی کشور به عراق داشته باشد.

لازم به ذکر است هیات تجاری ایران از نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری که در مرکز تجاری ایران در نجف برگزار شده بازدید کردند.

 

 

 

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: