بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)/

بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی حمایتی کشور در کاشان

بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی حمایتی کشور در کاشان
کدخبر : 595877

نخستین نیروگاه خورشیدی حمایتی کشور با حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در روستای پنداس کاشان به بهره برداری رسید.

به گزارش شماواقتصاد: نخستین نیروگاه خورشیدی حمایتی کشور (۲۱۵ کیلو وات) با حضور محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و فرماندار ویژه کاشان در روستای پنداس شهرستان کاشان به بهره برداری رسید.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی حمایتی کشور در روستای پنداس شهرستان کاشان گفت: نیروگاه خورشیدی حمایتی روستای پنداس کاشان الگوی موفقی از مشارکت مردم در راستای جهش تولید است.

وی افزود: این نیروگاه در بحث تولید برق، پدافند غیرعامل،کاهش هزینه زیرساخت شبکه برق و افزایش درآمد برای روستاییان تاثیرگذار است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امیدواریم این الگو در دیگر روستاهای کشور اجرا شود زیرا نیروگاه خورشیدی امکان ثروت آفرینی برای مردم روستا را دارد و کمبود برق با ایجاد این نیروگاه‌ها رفع می‌شود.

ترکمانه گفت: بنیاد برکت در سال جاری ۱۰ درصد از طرح‌های اشتغال زایی خود را به راه اندازی نیروگاه های خورشیدی اختصاص می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۴۰ نفر از بانوان روستای پنداس در طرح ایجاد نیروگاه خورشیدی مشارکت کردند و ۶۵ میلیارد ریال هزینه راه اندازی این نیروگاه شده است گفت: ۸۰ میلیارد ریال کار زیرساختی برای این طرح انجام شده و این نیروگاه امکان برق رسانی به ۲۳۰ خانه را دارد.

محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان در این مراسم گفت: نیروگاه مرکز خورشیدی حمایتی روستای پنداس طرحی مردمی است که توسط ۴۰ نفر از بانوان این روستا اجرا شد و در سطح کشور بی‌نظیر است و برای ۴۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

وی گفت: عملیات اجرایی این طرح سال ۱۴۰۲ آغاز شد و امروز به بهره برداری رسید و این اقدام الگویی برای ایجاد فرصت برای مشارکت مردم در بحث تولید است.

گفتنی است؛ روستای پنداس از توابع بخش برزُک در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان کاشان قرار دارد.
روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: