عملکرد مطلوب متنوع ترین نیروگاه گازی کشور در سال ۱۴۰۲

 عملکرد مطلوب متنوع ترین نیروگاه گازی کشور در سال 1402
کدخبر : 596498

نیروگاه ری در نیمه اول سال 1402 با اتخاذ تمهیدات و بازدیدهای فنی و پیشگیرانه با تولید حداکثری انرژی و استفاده از تمام ظرفیت خود، پیک تابستان را با موفقیت پشت سر گذاشت. در نیمه دوم سال و از اواسط مهر ماه بعد از پشت سر گذاشتن پیک تابستان، با برنامه ریزی برای پیک سال آینده و با هدف کسب آمادگی لازم واحدها برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری تولید، تعمیرات و بازدیدهای دوره ای خود را آغاز نمود.

به گزارش شماواقتصاد: از اقدامات مهم و قابل توجه نیروگاه ری، می توان به مدار آمدن یکی از واحدهایی که سال گذشته دچار حادثه و آسیب جدی شده بود اشاره کرد و به این ترتیب با افزایش ۳۲ مگاواتی تولید برق، ۵ درصد به ظرفیت نیروگاه ری نسبت به سال گذشته اضافه شد. همچنین به کمک چند شرکت دانش بنیان برای اولین بار قطعات دیسک های توربین و پوسته توربین گازی واحد آسک نیروگاه ری ساخت داخل و نصب گردید، و دانش فنی ساخت این قطعات بومی سازی شد.

 حمید بادرستانی مدیر عامل نیروگاه ری اعلام نمود: شش تعمیرات اساسی، چهار بازدید مسیر داغ توربین و یازده بازدید محفظه احتراق، یکی از پرکارترین فصول تعمیرات را برای نیروگاه ری و پرسنل تلاشگر این نیروگاه رقم زد. بطوری که تمام واحدهای گازی متنوع نیروگاه ری در شش ماه دوم سال ۱۴۰۲ مورد بازدید و تعمیرات دوره ای قرار گرفتند.

بادرستانی افزود: تمامی بازدید ها و تعمیرات واحدهای این نیروگاه که بعضاً چندین واحد به طور همزمان در دست تعمیر قرار داشتند، به دست کارشناسان و متخصصین توانمند و جهادگر نیروگاه ری انجام شد.

بادرستانی اظهار داشت: بازدید و تعمیرات پیشگیرانه واحد های تولید انرژی نیروگاه ری متناسب با ساعت کارکرد هر واحد پس از پایان پیک تابستان با هدف کسب آمادگی لازم واحدها برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری و استمرار تولید برق در پیک سال بعد توسط متخصصان این نیروگاه صورت می پذیرد. از آنجایی که عمر اکثر تجهیزات بالا بوده و بازدهی تولید واحد ها را تحت تأثیر قرار می دهد، با انجام به موقع تعمیرات پیش بینی شده و پیشگیرانه به میزان قابل توجهی افزایش طول عمر تجهیزات، کاهش معایب سیستم، کاهش حوادث غیر مترقبه و در نهایت تولیدی پایدار و حداکثری را شاهد خواهیم بود.

 ایشان حفظ و تقویت سطح آمادگی واحدهای تولیدی این نیروگاه را برای تابستان آینده یکی از مهمترین برنامه های نیروگاه عنوان نمودند

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: