مدیرکل دفترغرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد:

استقبال کشورهای غرب آسیا از اکسپو ۲۰۲۴/ تحول در صادرات با برگزاری ایران اکسپو

استقبال کشورهای غرب آسیا از اکسپو 2024/ تحول در صادرات با برگزاری ایران اکسپو
کدخبر : 596669

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به استقبال تجار و بازرگان غرب آسیا از نمایشگاه ایران اکسپو 2024، گفت: بدون تردید در این نمایشگاه قراردادهای تجاری خوبی در زمینه گروه‌های کالایی از جمله مواد غذایی و مصالح ساختمانی امضا خواهد شد.

به گزارش شماواقتصاد: عبدالامیر ربیهاوی، مدیرکل دفترغرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به استقبال تجار و بازرگان غرب آسیا از نمایشگاه ایران اکسپو 2024، گفت: بدون تردید در این نمایشگاه قراردادهای تجاری خوبی در زمینه گروه‌های کالایی از جمله مواد غذایی و مصالح ساختمانی امضا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مدیرکل دفترغرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه برنامه‌ریزی برگزاری اکسپو 2024 از چند ماه پیش در سازمان توسعه تجارت ایران آغاز شد، گفت: هدف اصلی و مهم اکسپو نشان دادن توانمندی‌های صادراتی تولیدکنندگان ایرانی است. واحدهای تولیدی و صنعتی که توانایی تولید صادراتی دارند شرکت‌های بازرگانی، مراکز تجاری و سازمان های دولتی می‌توانند از ظرفیت‌های اکسپو برای انتقال توانمندی‌های صادراتی ایران بهره بگیرند.

وی با اشاره به استقبال 13 کشور حوزه غرب آسیا از اکسپو 2024، افزود: عباس علی آبادی وزیر صمت در اجلاس  وزرای اقتصادی WTO از بسیاری از وزرای شرکت‌کننده در این اجلاس دعوت کرد. همچنین برای بسیاری از مقامات دولتی، وزرای اقتصادی و معاونان آنها، روسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای مختلف نیز دعوتنامه ارسال شد.

به گفته ربیهاوی؛ تاکنون حدود 400 نفر از کشورهای غرب آسیا پذیرش داشتیم که به نظر می‌رسد در روزهای آینده این آمار به 550 تا 600 نفر برسد. حضور این افراد در اکسپو ایران بدون تردید در تعاملات تجاری منطقه ای ما موثر خواهد بود.

مدیر کل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما کدام گروه کالایی بیشتر مورد استقبال شرکت‌کنندگان این رویداد قرار می‌گیرد، گفت: اطلاعات و گزارش‌های سفارتخانه‌ها و رایزنان بازرگانی و ترکیب هیات‌های تجاری نشان می‌دهد که دو گروه کالایی مواد غذایی و مواد ساختمانی در اولویت توجه تجار خارجی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده پیش از برگزاری اکسپو 2024، افزود: خدمات ارائه شده به شرکت‌کنندگان، زمان برگزاری همایش‌ها و جلسات B2B از سوی دفتر غرب آسیا رصد می‌شود. همچنین تعامل با مجریان برگزاری این رویداد مناسب است و امیدواریم با یک کار تیمی برنامه‌ریزی شده کار را با بهترین شکل ممکن جلو ببریم.

بنا به اظهارات این مقام مسئول؛ در برگزاری این رویداد از توان و ظرفیت اتاق‌های مشترک ایران و سایر کشورها نیز بهره گرفتیم علاوه بر این مراکز تجاری در اجرا نیز به میدان آمده‌اند.

ربیهاوی در پایان بیان کرد: بدون تردید انعقاد قرارداد در ایران اکسپو 2024 خواهیم داشت چراکه تعطیلات نوروز و ماه رمضان در خرید تجار خارجی وقفه ایجاد کرد. من بر این باورم که این رویداد می‌تواند در صادرات خارجی ایران تحول بزرگی ایجاد کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: