«افق کوروش»؛ مصمم در تحقق شعار «برای زمین پاک»

«افق کوروش»؛ مصمم در تحقق شعار «برای زمین پاک»
کدخبر : 596704

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در راستای صیانت از طبیعت و با شعار «برای زمین پاک»، پروژه «پاکسازی محیط زیست» را این‌بار در استان گیلان، اجرا کرد.

به گزارش شماواقتصاد: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، برای عمل به «تعهدات مسئولیت اجتماعی» و با هدف «توسعه پایدار»، پروژه‌«پاکسازی محیط زیست» را از سال گذشته، در استان‌های آذربایجان غربی و هرمزگان کلید زد و با آغاز سال جدید، این پروژه را در استان گیلان نیز استمرار بخشید.

بر این اساس، تعدادی از پرسنل فروشگاهی و ستادی این شرکت در استان گیلان، در روز چهارم اردیبهشت ماه 1403، به صورت داوطلبانه و با حضور در منطقه جنگلی «قلعه‌رودخان»، به مدت هفت ساعت، نسبت به پاکسازی این محل اقدام کردند.

در این پروژه، با همدلی افق کوروشی‌ها، بیش از 700 کیلوگرم زباله جمع‌آوری شد و مساحتی حدود یک کیلومتر از منطقه، به صورت کامل از زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد. اهمیت این اقدام نمادین زمانی مشخص می‌شود که بدانیم آلودگی پلاستیکی، تهدیدی برای بقای زمین و طبیعت به شماره آمده و اثرات زیست‌محیطی فاجعه‌باری نظیر آلودگی آب‌راه‌ها، به خطر افتادن حیات وحش، تاثیر مخرب در سلامت انسان و... را به دنبال دارد.

پرسنل افق کوروش در استان گیلان نیز نسبت به ایفای نقش در تحقق «زمین پاک»، ابراز خرسندی کرده و امیدوار بودند که این اقدام‌شان در فرهنگسازی برای «حفاظت از محیط زیست‌» و «کاهش سطح آلودگی‌ها»، موثر باشد.

افق کوروش، «پاکسازی محیط زیست» را به عنوان یکی از تعهداتش در حوزه مسئولیت اجتماعی به شمار می‌آورد و بر همین اساس، معتقد است که این اقدام علاوه بر ایجاد فضایی عاری از آلودگی، در تقویت فرهنگ پاکیزه نگه داشتن طبیعت و توسعه پایدار در کشور، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: