هدفگذاری برای درآمد ۷،۵۰۰ میلیارد یورویی در حوزه صادرات تجهیزات صنعت نفت

هدفگذاری برای درآمد ۷،۵۰۰ میلیارد یورویی در حوزه صادرات تجهیزات صنعت نفت
کدخبر : 597102

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت درجمع خبرنگاران از هدفگذاری برای رسیدن به درآمد ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی در حوزه صادرات این بخش تا دو سال آینده و رونمایی از طرح کاربردی در بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خبر داد.

به گزارش شماواقتصاد: احسان ثقفی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری درباره صادرات تجهیزات صنعت نفت برگزار شد، با بیان اینکه صادرات این بخش در حال حاضر ۱۰ درصد توان است، گفت: ۷۱۰ میلیون یورو صادرات تاکنون انجام شده و طبق هدف گذاری باید تا ۲ سال آینده به ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو با افزایش ۱۰ برابری برسد.

وی تاکید کرد: ما توسعه بازار فرامرزی را از سال گذشته باجدیت دنبال می کنیم و پروژه بازارهای خارج از کشور را آغاز کرده‌ایم. کارهای مطالعاتی انجام گرفته و به شکل موضوعی موفقیت‌هایی را به دست آورده‌ایم. صادرات تجهیزات صنعت نفت به کشورهای عربی، کشورهای همسایه شمالی و همچنین امریکای جنوبی داشته‌ایم.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، تصریح کرد: در نمایشگاه پیش رو تفاهم‌نامه‌هایی در دستور کار است. طرح‌ مطالعاتی در حوزه صادرات با همکاری معاونت ریاست‌جمهوری صورت گرفته که یک طرح صرفا پژوهشی نیست و در نمایشگاه پیش رو از این طرح کاربردی رونمایی خواهد شد.

احسان ثقفی در خصوص حل مشکلات و مسائل موجود در این بخش از صنعت نفت در دولت سیزدهم ، گفت: تعاملات ما با دولت کنونی، نسبت به دولت‌های گذشته تقویت شده است. به گونه‌ای که گوش شنوایی برای صحبت‌های ما هست. کما اینکه برخی از مشکلات سطحی و نیمه سطحی حل شده ولی مشکلات اساسی کماکان وجود دارد و شاید شکل آن عوض شده باشد. این در حالی است که همدلی میان فعالان حوزه تجهیزات صنعت نفت، وزارت نفت و وزارت صمت بیشتر از قبل ایجاد شده است که با توجه به این مهم، نیازمند رسیدن به راهکارها و برنامه‌های مختلف برای حل چالش‌ها هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: