با همت جوانان استان خوزستان/

راه اندازی کارگاه تولید شمش آلومینیوم از ضایعات

راه اندازی کارگاه تولید شمش آلومینیوم از ضایعات
کدخبر : 597267

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت استان خوزستان گفت: با همت جوانان استان خوزستان یک کارگاه کوچک تولید شمش آلومینیوم از ضایعات که زمینه ساز ایجاد اشتغال برای 5تا6 نفر شده راه اندازی شد.

به گزارش شماواقتصاد: مصطفی اسکندری مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان خوزستان در گفت وگو با روابط عمومی بنیاد برکت با بیان اینکه برای ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغالزایی در استان خوزستان و در شهرهای بهبهان-آغاجاری- رامهرمز-باغملک- هفتگل  هدف گذاری صورت گرفت گفت : تا به امروز ۷۰۰ طرح اشتغالزایی به بانک معرفی شده و تا یکی دو ماه آینده ۷۰۰ طرح دیگر به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

IMG_20240511_101319

وی افزود: راه اندازی کارگاه های یخچال سازی  ویترینی  ،ایجاد کاره های پوشاک و تهیه البسه ورزشی ،راه اندازی کارگاه روغن گیری از مهم ترین فعالیت های اشتغال زایی بوده که  هر یک از این کارگاه ها زمینه ساز ایجاد اشتغال بین 5تا 6 نفر شده بود.

اسکندری با اشاره به تکمیل زنجیره سبز و آبی در استان خوزستان گفت:  احداث کانال های آبی برای آبرسانی به مزارع کشاورزی به میزان 70تا 80 کیلومتر از مهم ترین برنامه های ما در استان خوزستان در قالب زنجیره سبز وآبی بوده است.

اسکندی به راه اندازی کارگاه کوچک شمش آلمینیوم در استان خوزستان به  همت دو جوان مهندس متالوژی  در این استان اشاره کرد و گفت : این کارگاه از ضایعات های موجود در استان شمش تولید می‌کند و به بازار ارائه می کند. 

اسکندری افزود: با همت این دو جوان متخصص و حمایت مالی بنیاد برکتِ، کوره و نیازمندهای این طرح تهیه شد و روزانه این کارگاه در حال تفکیک آلمینیوم و سپس ذوب آن است.

 مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان خوزستان اظهار کرد: این طرح موجب اشتغالزایی 6 نفر به صورت مستقیم در روستا و همچنین مهاجرت معکوس شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: