میزبانی منطقه آزاد اروند از ۱۷۰ گردشگر اهل آسیای شرقی

میزبانی منطقه آزاد اروند از ۱۷۰ گردشگر اهل آسیای شرقی
کدخبر : 597356

۱۷۰ گردشگر اندونزیایی امروز با عبور از مرز شلمچه، منطقه آزاد اروند را برای ادامه سفر خود به کشورهای ایران و عراق انتخاب کردند.

به گزارش شماواقتصاد: امیر هوشنگ بابامرادی مدیر توسعه گردشگری این سازمان بیان کرد: پیرامون سیاست‌گذاری‌های اخیر سازمان منطقه آزاد اروند و انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با دفتر گردشگری وزارت میراث فرهنگی، منطقه آزاد اروند امروز میزبان نخستین گروه از گردشگران خارجی در چارچوب هماهنگی‌های اخیر با وزارتخانه متبوع و تورگردانان بود.

وی با بیان اینکه این گردشگران پس از سفری چند روزه و با عبور از شهرهای مشهد، نیشابور، سمنان، تهران، همدان و شهرهای مهم، تاریخی و مذهبی کشور عراق، از طریق مرز شلمچه به منطقه آزاد اروند سفر کردند، افزود: این گروه در بدو ورود به کشور، از یادمان شهدای شلمچه بازدید به عمل آوردند.

مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: پذیرایی توسط بخش خصوصی، بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی(مسجد رنگونی‌ها، کلیسا) همچنین حضور در یادمان‌ها و موزه‌های شهرهای آبادان و خرمشهر مقصد گردشگران اندونزیایی در منطقه آزاد اروند بود.

بابامرادی یادآور شد: حضور در بازارچه صنایع دستی و بازدید از پایلوت‌های گردشگری خوراک و بازارگردی در مراکز خرید منطقه از دیگر برنامه‌های این گروه اهل آسیای شرقی بود.

وی با تشریح اهداف حوزه گردشگری منطقه، خاطرنشان کرد: تسهیل‌‌گری برای بخش خصوصی، تقویت توان گردشگر پذیری در تورگردانان منطقه و ایفای نقش بنیادی توسط سازمان منطقه آزاد اروند در این برنامه‌ها دنبال می‌شود. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود سال جاری، در حیطه پذیرش گردشگر خارجی برای منطقه آزاد اروند سال طلایی باشد‌.

 
روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: