ایران به فهرست هفت کشور دارنده دانش فنی تولید کک اسفنجی در جهان پیوست

ایران به فهرست هفت کشور دارنده دانش فنی تولید کک اسفنجی در جهان پیوست
کدخبر : 597561

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با اجرای طرح ملی ارتقای کیفیت محصولات سنگین در این شرکت و تولید ۳۵۰ هزار تنی کک اسفنجی برای اولین بار در ایران، نیاز داخلی را برطرف می‌کنیم و می‌توانیم صادرکننده این محصول باشیم.

به گزارش شماواقتصاد: دکتر احمد هاشمی در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی، گفت: با توجه به اینکه نفت خام ورودی پالایشگاه بندرعباس، نفت خام سنگین است، بخش قابل توجهی از نفت خام ورودی تبدیل به نفت کوره با گوگرد بسیار بالا که محصولی کم ارزش است تبدیل می گردد.

وی با اشاره به التزام پالایشگاه بندرعباس به استاندارد ۲۰۲۰ IMO و کاهش آلایندگی نفت کوره تا نیم درصد و کمتر، اذعان کرد: در قدم اول طرح "ارتقا کیفیت محصولات سنگین پالایشگاه بندرعباس"، تلاش کردیم میزان گوگرد نفت کوره که حدود ۲۶ درصد از خروجی نفت خام ما را تشکیل می‌دهد را از ۳/۵ درصد به ۰/۵ درصد کاهش دهیم. در مرحله دوم نیز حجم این فرآرده را از ۲۶ درصد به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسانیم.

دکتر هاشمی ادامه داد: یکی از ۳ پروژه طرح "ارتقا کیفیت محصولات سنگین، شامل ۱۴ واحد فرآیندی است که مقرر شده در طول ۴۲ ماه به اتمام برسد و در این طرح با تولید ۳۵۰ هزار تنی محصول استراتژیک کک اسفنجی که یکی از نیازهای ضروری صنعت آلومینیوم‌سازی کشور است، نه تنها از واردات آن و خروج ارز از کشور بی نیاز خواهیم شد بلکه تبدیل به هفتمین کشور دارنده دانش تولید این محصول استراتژیک در جهان می شویم و قادریم کک اسفنجی مازاد را صادر کنیم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: پروژه دیگر، پروژه واحدهای جانبی است که در طول ۳۶ ماه به اتمام خواهد رسید و به عنوان واحد پشتیبانی انرژی مورد نیاز واحدهای فرآیندی این طرح از جمله آب، برق، سوخت و مابقی الزامات تولید این محصول را فراهم می‌آورد.

دکتر هاشمی افزود: پروژه سوم پالایشگاه نفت بندرعباس، تولید روغن‌های پایه گروه ۲ و ۳ به میزان ۵۰۰ هزار تن در سال است. این پروژه برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود و با دستیابی به این محصولات، از واردات آن بی‌نیاز خواهیم شد.

 

 

 

گروه روابط عمومی و بین‌الملل این شرکت پالایشی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: