رکوردشکنی‌های جهان فولاد سیرجان:

با جهش تولید و افزایش درآمد در اردیبهشت ۱۴۰۳

با جهش تولید و افزایش درآمد در اردیبهشت ۱۴۰۳
کدخبر : 598391

شرکت جهان فولاد سیرجان از اولین شرکت‌های منطقه گل‌گهر است که از ورود گندله تا خروج میلگرد در تکمیل زنجیره را دارا می‌باشد. در اسکیل 2 ماهه منتهی به اردیبهشت 1403 ، ارزش درآمد های تجمیعی فجهان به حوالی 3.5 هزار میلیارد تومان رسیده ؛ رقمی که نسبت به دوره مشابه از جامپ 1 همتی حکایت داشته و از پوشش بیش از 10% بودجه دوره 1403 خبر می دهد.

به گزارش شماواقتصاد: شرکت جهان فولاد سیرجان در اردیبهشت 1403 از محل فروش 88 هزار تن محصول، تقریبا 2 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده، رقمی که نسبت به ماه قبل تقریبا 550 میلیارد تومان رشد را نشان می دهد. شرکت در اردیبهشت 1402، مجموعا 75 هزار تن محصول فروخته بود و درآمدی به ارزش 1.5 همت ثبت کرده بود؛ فلذا در اردیبهشت 1403 شاهد رشد 13 هزار تنی تناژ فروش محصولات و همچنین جهش 452 میلیاردی درآمد مجموعه هستیم.

unnamed

درآمد شرکت از محل فروش دو محصول میلگرد و شمش فولاد کسب می شود و سهم هر دو در سبد درآمدی دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه برابر بوده است. خبر خوب برای سهامداران شرکت آن است که فاکتور های فاندامنتال این محصولات نسبت به دوره مشابه روند مثبتی را ثبت کرده اند؛ برای مثال، تناژ فروش دو محصول میلگرد و شمش به ترتیب 71 و 84 هزار تن گزارش شده؛ آماری که نسبت به دوره مقایسه ای به ترتیب 25 و 11 هزار تن رشد را نشان می‌دهد.

در بودجه عملیاتی 1403 جهان‌ فولاد سیرجان، میزان تولید و فروش محصول میلگرد به ترتیب 360 و 350 هزار تن برآورد شده است. تنها با گذشت دو ماه از این بودجه، با ثبت تولید 78 هزار تنی و فروش 71 هزار تنی، به ترتیب 22% و 20% از بودجه محصول کاور شده است؛ فلذا با تداوم سرعت فعلی، به احتمال زیاد شاهد تعدیل مثبت بودجه این محصول خواهیم بود.

در خصوص محصول شمش نیز فجهان همگام با بودجه در حال تولید و فروش است. در بودجه عملیاتی، تولید 880 هزار تن شمش تارگت گذاری شده است. در انتهای اردیبهشت ماه تناژ تولید این محصول 161 هزار تن گزارش شده که گویای پوشش 18% این بودجه است. بودجه فروش این محصول نیز به میزان 17% کاور شده است.

هر تن میلگرد در اردیبهشت 1403 به نرخی بیش از 24 میلیون تومان برای مشتریان فاکتور شده؛ این در حالیست که نرخ معاملاتی این محصول در فروردین ماه برابر با 23.5 میلیون تومان گزارش شده است. تغییرات نرخ فروش محصول شمش فولادی نیز مثبت بوده؛ بدین صورت که نرخ فروش هر تن شمش فولادی 20.8 میلیون تومان ثبت شده که نسبت به فروردین ماه رشد 370 هزار تومانی در هر تن را شاهد هستیم.

در تحلیل روند رو به افزایش فجهان باید گفت که این سهم در روزهای اخیر متعادل ظاهر شد و فاصله چندانی با سقف تاریخی 400 تومانی خود ندارد.

گفتنی است، کارنامه فعالیت جهان‌فولاد سیرجان در سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که این شرکت با وجود افزایش محدودیت‌های انرژی، توانست با ارتقا و جهش همه‌جانبه تولید، ۶۵ رکورد کمی و کیفی در بخش‌های مختلف تولیدی را به ثبت برساند؛ به نحوی که در سال گذشته ۹۳۶ هزار تن آهن اسفنجی، ۸۲۳ هزار تن شمش فولادی و ۳۶۵ هزار تن میلگرد (معادل رشد ۸ درصدی) در جهان‌فولاد تولید گردید.

شرکت جهان فولاد سیرجان در سال گذشته موفق شد تا از محل فروش محصولات تولیدی خود ۱۷ هزار میلیارد تومان به دست بیاورد. این شرکت در سال ۱۴۰۲ با رشد ۲۳ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل و با ثبت فروش صادراتی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی، رشد ۴۲ درصدی را تجربه کرد و در بخش فروش میلگرد نیز در این بازه زمانی، با ثبت عدد ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی، رشد ۶۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رساند.گزارش: لیلا احمدی افشار

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: