پایان موفق عملیات اعزام زائران حج تمتع ۱۴۰۳

۱۳۱ پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) برای اعزام ۲۸۲۵۰ زائر حج انجام شد

۱۳۱ پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) برای اعزام ۲۸۲۵۰ زائر حج انجام شد
کدخبر : 598445

عملیات اعزام ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر زائر حج تمتع در سال ۱۴۰۳ توسط ۳۷۸ پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ۲۱ فرودگاه کشور در تاریخ ۲۱ خردادماه با موفقیت کامل به پایان رسید. از این تعداد نزدیک به ۲۸ هزار و ۲۵۰ زائر در قالب ۱۳۱ پرواز از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عربستان برای انجام مناسک حج اعزام شدند.

به گزارش شماواقتصاد: براساس برنامه تدوین شده، امسال برای انتقال تعداد ۸۹ هزار و ۷۰۰ زائر بیت الله الحرام از ۲۱ فرودگاه کشور ۷۵۴ سورتی پرواز برنامه ریزی شد که طبق اعلام سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عملیات اعزام ۸۷ هزار و پانصدو پنجاه نفر از این زائران توسط ۳۷۸ پرواز شرکت هما از بیست و یک فرودگاه کشور به انجام رسید.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد که عملیات رفت زائران حج امسال بدون هیچ‌گونه مشکل با موفقیت کامل و با حداقل تأخیرهای پروازی به انجام رسید. عملیات برگشت زائران سرزمین وحی از اول تیرماه سال جاری آغاز و تا بیست و دوم همان ماه ادامه خواهد داشت.

طبق بررسی انجام‌گرفته در آخرین روز اعزام زائران حج تمتع به تاریخ ۲۱ خرداد، ۴ پرواز ایران ایر به مقصد جده از فرودگاه امام خمینی (ره)  انجام گرفته که طبق برنامه زمان‌بندی شده تمامی پروازها با موفقیت و تنها در یک پرواز با زمان تقریبی ۲ دقیقه و بیست ثانیه تأخیر بوده است.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: