قیمت خودرو | اخبار قیمت خودرو | نوسان قیمت خودرو | تغییر قیمت خودرو

کدخبر : 561150

قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز چهارشنبه، 29 تیرماه 1401 اعلام شد.

قیمت خودرو امروز سه شنبه، 28 تیرماه 1401 اعلام شد. قیمت خودروهای پرطرفدار نیز مشخص شد. قیمت خودرو هرروز منتشر می شود. پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده چطور خواهد بود؟ قیمت خودرو داخلی امروز چند است؟

قیمت‌ها در بازار خودرو، نوسانی است. تا زمانی که مذاکرات وین و بحث واردات خودرو به کشور نهایی نشود و به نتیجه نرسد، این نوسانات ادامه دارد. 

قیمت خودرو صفر داخلی در روز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۷۶ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز به ۴۰۹ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ ۲۱۱ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ دو  مدل ۱۴۰۱ به ۳۰۱ میلیون تومان رسید. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۶۱ میلیون تومان پیش رفت.

اما تارا اتوماتیک نیز امروز با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: درحال حاضر قیمت‌ها به صورت نوسانی است. اما بازار در شرایط رکودی قرار دارد. تا زمانی که مذاکرات وین و بحث واردات خودرو به کشور نهایی نشود و به نتیجه نرسد، به نظر می‌رسد این نوسانات ادامه داشته باشد.

او افزود: البته با توجه به مشکلات کمبود برق و سایر عوامل دیگر، تولید خودرو نسبت به گذشته افزایشی نیافته است. در نتیجه در بازار همچنان با کمبود عرضه خودرو مواجه هستیم.

چندی پیش نیز، اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر روند قیمت‌ها در بازار به صورت نوسانی طی می‌شود. در چند وقت اخیر قیمت خودرو ثابت نبوده است و به نظر نمی‌رسد که در روزهای آینده نیز ثابت بماند.

او در ادامه افزود: اما در روزهای گذشته، برخی از خودروهای داخلی مانند کوییک و پژو ۲۰۶ به دلیل افزایش تولید و عرضه آنها به بازار، با کاهش قیمت جزئی همراه بود. البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت‌ها در مسیری نوسانی قرار دارند.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو توضیح داد: اخباری از واردات خودرو و سایر تصمیمات به گوش می‌رسید که اکنون به نظر نمی‌رسد که اجرا شوند. در نتیجه بازار به روند نوسانی خود ادامه می‌‌دهد. البته تولید خودروهای داخلی نیز جوابگوی تقاضای بازار نیست و همین عامل بر این نوسانات می‌افزاید.

قیمت خودرو در یک ماه اخیر چگونه بوده است؟ | این خودروها افزایش قیمت چند میلیونی داشته اند

قیمت خودرو در بازار کشور همواره با نوساناتی همراه است. برخی از خودروها در طی یک ماه گذشته افزایش قیمت بیشتری نسبت به دیگر خودروها داشتند و تا ۵۰ میلیون تومان نیز گران شدند.

قیمت خودرو در بازار کشور همواره با نوساناتی همراه است. البته برخی روزها شدت تحولات بازار تغییر می‌کند. با وجود این، بازار خودرو همچنان در رکود است و خرید فروش چندانی در آن صورت نمی‌گیرد.

در این میان، خودروهای داخلی در طی یک ماه با نوساناتی همراه بودند. البته افزایش یا کاهش قیمت خودروها به یک میزان نبود.

قیمت خودرو

تغییر قیمت خودروها در یک ماه

طی یک ماه گذشته، خودروی پژو پارس اتوماتیک بیشترین تغییر قیمت را میان خودروهای صفر داخلی در بازار داشت. این خودرو که هم‌اکنون در قیمت ۴۹۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، ماه گذشته ۴۴۴ میلیون تومان قیمت داشت. یعنی چیزی حدود ۵۴ میلیون تومان افزایش قیمت تنها در طول یک ماه.

پژو ۲۰۷ پانوراما نیز در این یک ماه با نوسان همراه بود. این خودرو امروز ۶۲۰ میلیون تومان است. در حالی که در طول یک ماه ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته. چرا که ماه گذشته ۶۱۰ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شد.

تارا اتوماتیک نیز با افزایش ۱۰ میلیون تومانی همراه بود و در حال حاضر به نرخ ۶۰۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

البته در این بین خودروهایی نیز بودند که نسبت به ماه پیش کاهش قیمت جزئی را تجربه کردند.

برای مثال، خودروی کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته پنج میلیون تومان کاهش قیمت داشت. این خودرو هم‌اکنون در بازه قیمتی ۲۱۰ میلیون خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز، برخلاف تیپ ۵ که افزایش داشت، با کاهشی جزئی همراه بود. این خودرو در طول یک ماه سه میلیون تومان کاهش داشت و به ۳۰۱ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر قیمت خودرو در بازار کشور با نوسانات کمی همراه است. اما این نوسانات مانند ماه‌های گذشته نیست و تاثیر چندانی در وضعیت بازار ندارد.

او افزود: این نوسانات تحت تاثیر مذاکرات هسته‌ای وین و واردات خودرو است. البته عرضه خودروهای تکمیل شده خودروسازان به بازار نیز از افزایش قیمت جلوگیری کرده است. به نظر می‌رسد این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.  اما باید به این نکته باید توجه کرد که بازار در وضعیت رکودی قرار دارد و برای تغییر وضعیت بازار، باید منتظر واردات و مذاکرات وین بود.

قیمت خودرو

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

  ارسال نظر:

  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه