پیش بینی قیمت دلار | پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر : 561748

پیش بینی قیمت دلار امروز سه شنبه، 4 مردادماه 1401 از بازار ارز چگونه خواهد بود.

پیش بینی قیمت دلار امروز4 مردادماه 1401 اعلام شد. پیش بینی قیمت دلار هرروز منتشر می شود. پیش بینی قیمت دلار امروز چگونه است؟ پیش بینی قیمت دلار از بازار ارز منتشر شد.

قیمت دلار دیروز هم در روند کاهشی قرار داشت، از این رو بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که آرامش بازار دلار تا دو الی سه ماه آینده ادامه خواهد داشت و بار دیگر قیمت دلار تغییر کانال می‌دهد.

قیمت دلار روز گذشته روند آرامی را در پیش گرفت و پیش‌بینی می‌شود این روند برای امروز هم ادامه داشته باشد، چرا که بانک مرکزی درصدد است قیمت دلار در ماه‌های آتی کنترل کند و بازار ارز را با ارز پاشی تا حد زیادی کنترل کند.

پیش بینی قیمت دلار

کاهش تقاضا عاملی برای آرامش قیمتی دلار

همان‌گونه که می‌دانیم این روزها بازار دلار دیگر طرفدار آنچنانی ندارد، آن هم به دلیل قوانین سخت برای متقاضیان خرید است، بنابراین در شرایطی که بازیگردانان بازار ارز خریداران را از این بازار دور کرده‌اند، وجود آرامش نسبی در این بازار چندان دور از ذهن نیست.

در شرایط فعلی بیشتر خریداران فعال در بازار ارز را واردکنندگان تشکیل می‌دهند و بسیاری از متقاضیان پرو پاقرص بازار ارز از این بازار پرطرفدار دوری کرده‌اند، تا بانک مرکزی به راحتی بتواند سیاست‌های کنترلی نرخ ارز خود را به مرحله اجرا در بیاورد.

کنترل دستوری قیمت دلار

دولت قصد دارد تا  قیمت دلار را در ماه‌های پیش رو با سرکوب قیمتی کنترل کند. مشروط بر اینکه اتفاق مثبت یا منفی در بحث مذاکرات وین رخ ندهد و همین شرایط مبهم ادامه یابد. اگر شرایط تغییر اساسی داشته باشد، سناریوها نیز عوض می‌شود.

پیش بینی قیمت دلار

با این اوصاف اگر همین روال ادامه یابد و مذاکرات هسته ای در هاله‌ای از ابهام باقی بماند، حتی اگر اندکی هم به سمت و سوی عدم توافق پیش رود، دولت قیمت دلار را با سیاست ارزپاشی پایین نگه می‌دارد و زمانی که بانک مرکزی دیگر منابع مالی کافی را در اختیار نداشته باشد، دلار به طرف سطوح بالاتر حرکت خواهد کرد.

ماجرای صف دلار خیابان فردوسی چیست؟ | تب فروش دلار بالا گرفت؟

صعود قیمت دلار در بازار هرات و سلیمانیه بود. اگرچه دلار در بازار تهران تا میانه کانال جدید رفت و دوباره یک پله عقب نشست.

قیمت دلار در تهران روز گذشته نوسان خارج از انتظاری نداشت. اما در سلیمانیه دلار یک کانال بالاتر رفت و قیمت دلار در بازار هرات رکورد زد و به نرخ بی‌سابقه‌ای رسید. نرخ حواله درهم هم افزایشی بود. همه سیگنال‌ها برای دلار افزایشی بود اما دلار یک گام عقب نشست که ممکن است ناشی از تزریق ارز به بازار باشد.

حالا چشم همه به روند قیمت دلار هرات و سلیمانیه و نرخ درهم است. کارشناسان می‌گویند در صورت ادامه روند صعودی این سه، باید منتظر افزایش قیمت دلار در بازار تهران باشیم اما اگر قیمت این دو ارز فروکش کند و کمی عقب بنشیند ممکن است بازار ارز در تهران هم آرام بگیرد.

پیش بینی قیمت دلار

صف فروش دلار در فردوسی؟

جز نوسان قابل توجه قیمت دلار هرات، بازار امروز واکنش خارج از عرفی نداشت و نوسان ارز چنان نبود که سیگنال خرید فوری یا فروش هیجانی را به بازار مخابره کند. اما خبرگزاری مهر در گزارشی از جو هیجانی فروش در بازار دلار تهران خبر داد و نوشت: مشاهدات میدانی حاکی از این است که فروشندگان دلار در میدان فردوسی مقابل صرافی‌های مجاز صف بسته‌اند و مشغول فروش ارز هستند. دلالان هم در بازار حضور دارند اما کمتر کسی تمایلی به خرید دلار دارد. عرضه دلار در بازار توافقی به شدت افزایش داشته و امروز بازار با عرضه‌های میلیونی مواجه بوده است.

این گزارش مهر در حالی است که هیچ‌کدام از رسانه‌های دیگر خبر صف فروش دلار را منتشر نکرده‌اند و مشاهدات میدانی نشان می‌دهد بازار ارز یک روز عادی را سپری می‌کند.
پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان درباره قیمت دلار چه می‌گویند؟

کارشناسان معتقدند برخی اخبار درباره بهبود روابط منطقه‌ای ایران بر روند کاهش قیمت دلار تاثیر گذاشته و برخی انتظارات مثبت شکل گرفته و قیمت دلار کمی نزولی شده است.

علی صادقین، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره پیش‌بینی قیمت دلار گفته بود انتظار می‌رود که در یک تا دو هفته آینده همچنان در سامانه نیما و متشکل ارزی عرضه وجود داشته باشد و قیمت دلار مهار شود. اما از شهریور به بعد که کسری بودجه تشدید می‌شود، متغیرهای بنیادی اثر بیشتری را نشان می‌دهند. از سوی دیگر اخبار سیاسی تا حدودی به سمت چالش بیشتر حرکت می‌کنند. در نتیجه افزایش قیمت بیشتری را شاهد هستیم.

پیش بینی قیمت دلار

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی معتقد است ابهام در مذاکرات وین و چشم‌انداز تورمی کشور، نشان‌ می‌دهد که احتمالا قیمت‌‌ها در مرداد، هم در بازار طلا و سکه و هم برای نرخ ارز، رشد داشته باشد.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه