قیمت طلا | بازار طلا

(قیمت طلا) قیمت طلا بازهم افزایشی شد | تاثیرات جنگ بر قیمت طلا

(قیمت طلا) قیمت طلا بازهم افزایشی شد | تاثیرات جنگ بر قیمت طلا
کدخبر : 586043

قیمت طلا در بازار جهانی باز هم افزایش یافت و قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۸۶ دلار و ۸۶ سنت رسید.

به گزارش شما و اقتصاد : قیمت طلا به دلیل جو منطقه بازار ثابتی ندارد.و قیمت طلا رو به افزایش است.قیمت طلا امروز هم در بازارهای جهانی حالت افزایشی داشت و جنگ در سرزمین های اشغالی این روند را ادامه کرده است.

 

قیمت نفت در آستانه سومین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد. درگیری‌های غرب آسیا باعث شده، علیرغم احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، تمایل سرمایه‌گذاران به این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش یابد.

 

حمله زمینی شبانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه در شرایطی صورت گرفته که دنیا از ادامه حمله‌های هوایی به این منطقه عصبانی است.

 

قیمت طلا امروز جمعه 5 آبان

افزایش درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس تمایل به این فلز گرانبها به عنوان سرمایه‌گذاری ایمن را افزایش داده و قیمت آن را حدود ۹ درصد از ابتدای درگیری‌ها بالا برده، اما دورنمای افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را زیر سقف ۲۰۰۰ دلار نگه داشته است.

 

تحلیلگران عقیده دارند اگر مسئله فقط سود اوراق قرضه و ارزش دلار بود، قیمت طلا رو به کاهش می‌گذاشت. اما مخاطرات ژئوپلیتیکی از این فلز گرانبها حمایت کرده است.

 

گزارش اقتصادی آمریکا مبنی بر رشد سریع‌تر از حد انتظار اقتصاد این کشور در سه ماهه سوم سال جاری میلادی، سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را ۰.۲ درصد افزایش داده است. دلار هم یک افزایش قیمت هفتگی را تجربه می‌کند.

 

تمرکز سرمایه‌گذاران علاوه بر تحولات خاورمیانه به شاخص هزینه‌های مصرف شخصی در آمریکا معطوف است که قرار است امروز منتشر شود و دورنمای بهتری از سیاست فدرال رزرو این کشور در اجلاس هفته آینده ارائه دهد.

 

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۲ درصد افزایش، ۹۰۹ دلار و ۹۱ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: